رونمائی از مکتوب دستاوردهای دانشگاه

1397/11/16

در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مکتوب «شصت سال دستاوردهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر» رونمائی شد.

هم چنین در این مراسم؛ رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قرار گرفتن در بین دانشگاه های نسل سوم، سهم بیشتر در چرخه اقتصادی و رفع مشکلات کشور به عنوان حرکت های انقلابی دانشگاه ها درحال حاضر به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: دانشگاه به عنوان یکی از کانون های اصلی انقلاب بود و جز مراکز فعال در روند پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می رود.
وی افزود: در زمان مبارزات انقلابی نیز اگر نقش دانشگاه ها را بررسی کنیم، مشخص می شود که اصل مبارزه در دانشگاه ها و حوزه های علمیه بود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشگاه پلی تکنیک جز سردمداران در مبارزات انقلابی بود و در تمامی حرکت ها حضور داشت.
دکتر معتمدی اظهار داشت: بعد از انقلاب شاهد جنگ و سازندگی بودیم که دانشگاه نقش مهمی در این دوران داشتند و اکنون نیز رسالت دانشگاه ها تمام نشده است.
وی عنوان کرد: قرار گرفتن در بین دانشگاه های نسل سوم، سهم بیشتر در چرخه اقتصادی و رفع مشکلات کشور به عنوان یک حرکت انقلابی است که اکنون دانشگاه ها باید آن را دنبال کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: مشکلاتی که اکنون به واسطه تحریم ها ایجاد شده نقش اساتید و دانشجویان را پررنگ می کند تا این قشر بتوانند در راستای رفع نیازهای کشور بیشتر کوشش کنند.
معتمدی افزود: همه باید این رسالت را قائل باشیم که کمک به نیازهای کشور و نقش در چرخه اقتصادی اکنون به عنوان حرکت های انقلابی دانشگاه ها به شمار می رود.
وی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همواره دانشگاهی پویا و پیشگام بوده و این دانشگاه دربین 5 دانشگاه صنعتی برتر کشور در ارزیابی های بین المللی جز رتبه های اول و دوم قرار دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: اتحادیه اروپا ارزیابی جدیدی را برای دانشگاه ها آغاز کرده که در این ارزیابی نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های برتر صنعتی کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه باید به عنوان دانشگاه نسل سوم و 100 دانشگاه برتر جهان قرار گیریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برخی افراد می گویند که وضع گذشته بهتر بود اما به نظر من اینگونه نیست حتی در آموزش عالی نیز ما قبل از انقلاب با دیگر کشورها فاصله زیادی داشتیم.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: به طور مثال قرار بود قبل از انقلاب اسلامی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوره کارشناسی ارشد راه اندازی شود اما این امر محقق نشد.
وی عنوان کرد: ماهواره دانشگاه امیرکبیر که چند هفته گذشته پرتاب شد اگرچه در مدار زمین قرار نگرفت اما ماهواره و ماهواره بر آن جز تکنولوژی های بسیار پیچیده بود و انجام این امر یک روند غرور آفرین برای کشور بود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: صدها تکنولوژی پیشرفته در این ماهواره و ماهواره بر آن وجود داشت.
دکتر معتمدی افزود: دانش فنی ساخت ماهواره را کسب کردیم بنابراین نمونه دیگری از ماهواره را خواهیم ساخت.