نشست «حاج قاسم مرد میدان و عمل» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/10/13 | 

سلسله نشست های بصیرت افزایی با عنوان «حاج قاسم مرد میدان و عمل» به مناسبت دومین سالروز شهادت امیر دلها سردار حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مجید کوخیل رئیس بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در واقع سالروز جنایت آمریکای بر علیه ملت ایران بوده است. این اقدام جنایت کارانه آمریکا کل آزادی خواهان جهان را در غم فرو برد. 
وی با بیان اینکه چرا حاج قاسم سلیمانی عزیز و محبوب دل ها است، افزود: یکی از دلایل آن این است که حاج قاسم تمامی اعمال خود را رنگ خدایی داد و تمامی رفتارها و کردارهای وی با خدا پیوند زده شده بود.
رئیس بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: سردار دل ها با خدا معامله کرده بود به همین دلیل است که وی جاودانه شد. 
کوخیل اظهار داشت: ادم از جایی به اطاعت درست می رسد که مسیرش را درست انتخاب کرده باشد. حاج قاسم مکتب خود را از حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) گرفته بود. ولایت پذیری حاج قاسم یکی از شاخص های ایشان بود. 
وی ادامه داد: دلیل عزیز شدن حاج قاسم تسلیم محض خدا شدن بود. حاج قاسم هرگز در پی مقام و قدرت نبود بلکه وی در مسیر الهی قرار گرفت و به همین دلیل بود که شهادت نصیب وی شد.
رئیس بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: زندگی حاج قاسم دارای ابعاد و زوایای مختلفی است و وظیفه همه مااست که زندگی وی را بررسی کنیم و آن را به نسل حاضر و آینده معرفی کنیم.

 
مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد:
امروز حاج قاسم به عنوان یک مکتب شناخته می شود

مدرس حوزه و دانشگاه گفت: امروز حاج قاسم به عنوان یک مکتب شناخته شده است. این مکتب از گذشته بوده وبه امروز و آینده رسیده است.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی پور در ادامه این  نشست  گفت: حاج قاسم تفاوت های بسیار زیادی با بقیه ژنرال های مطرح دنیا داشت یکی از این تفاوت ها این بود که در عین قدرت مشی تواضع داشت.
وی با بیان اینکه حاج قاسم یعنی اوج تواضع و انسان دوستی، افزود: ایشان تواضع در اوج قدرت داشت. این امر موجب شده بود که وی را نه یک شخص دانست بلکه وی یک جریان است.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی پور خاطرنشان کرد: امروز حاج قاسم به عنوان یک مکتب شناخته شده است. این مکتب از گذشته بوده و به امروز و آینده رسیده است.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی پور عنوان کرد: حاج قاسم متصل به خدا بود بنابراین زمانی که به خدا وصل شدی خداوند نیز به کمکت می آید.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی پور تاکید کرد: زمانی که با خدا باشی از کسی نمیترسی و خدا ترس از تو را به دل دشمن خواهد انداخت و محاصره های ۳۶۰ درجه را هم از بین خواهی برد چه در حوزه  امنیتی ، اقتصاد ، فرهنگ  ، نفس ، تحریم ، علمی و.... 
وی گفت : مکتب حاج قاسم سلیمانی است که شهید لندی را به وجود آورد و آن نوجوان فداکار خود را به دل آتش می زند تا یک مادر شهید را نجات دهد.
این مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: اگر به خدا وصل شوی خدا تو را محبوب می کند. عده ای دوست نداشتند حاج قاسم محبوب شود اما خدا حاج قاسم را محبوب کرد و بزرگترین تشییع جنازه تاریخ برای وی اتفاق افتاد.