کارگاه «در جستجوی هدف و معنا در زندگی» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1398/8/20 | 
کارگاه «در جستجوی هدف و معنا در زندگی» توسط دعوت گروه علمی فرهنگی دانشجویی شریان از دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، استاد احمد ساویز  روانشناس و محقق حوزه اجتماع و خانواده در کارگاه «در جستجوی هدف و معنا در زندگی» با بیان اینکه برای عبور از سختی ها باید معنایی در زندگی داشت، گفت: برای آنکه نیروهای  خفته ما بیدار شوند باید یک هدف مشخص داشته باشیم که این هدف در ما یک حس ویژه ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه زمانی «موتور درونی» انسان روشن می شود که معنا و هدف مشخصی برای زندگی بیابد، افزود: انسان برای رسیدن به هدف باید از برخی خواسته های خود صرف نظر کند.
در این کارگاه همچنین مولف کتاب «مدیریت تحول گرا در دانشگاه» که دارای سابقه ۲۵ سال مدیریت و کارآفرینی در حوزه صنعت و تولید ماشین آلات سنگین راه و ساختمان است،با شرح آنکه چگونه می توان در دنیای اقتصاد یک کار شریف، سالم و پویا ایجاد کرد گفت: من معنایی برای تلاش داشتم و هدفی که برای خودم گذاشتم موتور حرکت من شد.
وی اظهار داشت: این در حالی بود که من نه سرمایه داشتم و نه تجربه بازار کار، اما این موفقیت حاصل شد .
این کارآفرین خاطرنشان کرد: همه ما نیروهای بالقوه ای داریم که میل به بالفعل شدن دارند. مانعی که وجود دارد خود ما هستیم. مانع درونی ما بزرگتر از موانع بیرونی است. بنابراین  اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم اول باید خودسازی کنیم.