هشتمین یادواره شهید طهرانی مقدم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/12/7 | 

هشتمین یادواره شهید طهرانی مقدم با حضور سردار علی جعفرآبادی فرمانده هوافضای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دکتر سید حسن قدسی پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید حسن قدسی پور در هشتمین یادواره شهید طهرانی مقدم  که به همت بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی هوافضا برگزار شد گفت: برگزاری چنین مراسم هایی باعث برکت زندگی و عمر ما می شود در واقع این نوع جلسات افتخاری است که از سوی شهدا نصیب ما شده است.
وی افزود: برای تحول اقتصادی و شکوفایی زندگی مردم و اقتصاد مردم نیازمند به طهرانی مقدم ها هستیم و در این راستا باید از توان و پتانسیل دانشجویانی که دلشان برای انقلاب و خون شهدا می تپند استفاده کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه روحیه رزمندگان موتور اصلی حرکت انقلاب و جنگ بود، تاکید کرد: شهید باقری یک جوان بود اما رشادت های بسیاری در جبهه های جنگ داشت.
دکتر قدسی پور عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس به دلیل وجود فرماندهان و رزمندگانی مانند شهید باقری توانستیم به عنوان یک نیروی قوی نظامی در منطقه عرض اندام کنیم.
وی گفت: برای حرکت در حوزه های مختلف نیازمند افراد جهادگر هستیم که خداروشکر در این سال ها همواره مردم پای کار بودند و از جان و دل مایه گذشته اند.
سردار علی جعفرآبادی، فرمانده نیروی فضایی سپاه در هشتمین یادواره شهید حسن طهرانی مقدم گفت: آسمان شهادت پر از ستارگان پرفروغ است و انسان‌های عاقل و هوشمند دوست دارند که اسم شان در لیست این شهدا قرار بگیرد و عضوی از این کاروان باشند.
وی هوش و نخبگی شهید طهرانی مقدم را یک ویژگی خدادادی دانست و افزود: اخلاص و پاکی از دیگر ویژگی‌های شهید طهرانی مقدم بود و این ویژگی را نیز با تمرین، ممارست و مبارزه با نفس به دست آورده بود. در واقع برکت هشت سال دفاع مقدس این بود که روح انسان‌هایی مانند شهید طهرانی مقدم جلا یافت و آن‌ها ره صد ساله را یک شبه رفتند.
سردار جعفرآبادی از کار و تلاش شبانه روزی و تحمل سختی‌های فراوان به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های شهید طهرانی مقدم نام برد و افزود: این گونه نبوده که تمام امکانات و نیروی کافی در اختیار شهید طهرانی مقدم قرار بگیرد، چون قطعا در آن زمان امکانات خیلی کمتر بوده است. مثلا در سال ۶۸ و ۶۹ که شهید طهرانی مقدم برنامه سالیانه خود را نوشته بود فرمانده وقت به او گفته بود که جنگ تمام شده و ما یگان موشکی نمی‌خواهیم با این وجود دوستان شهید طهرانی مقدم می‌گویند که وقتی او را دیدیم به خاطر این حرف رنگ در رخسار نداشت، ولی با این وجود او دوباره تلاش کرد و در شرایطی که کسی فکر نمی‌کرد دستاورد‌های موشکی کشورمان به یک دژ بازدارنده در مقابل دشمن تبدیل شود این موفقیت را با کمک رهبر معظم انقلاب رقم زد.

سردارجعفرآبادی با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم عاشق موشک بود و هیچ وقت بدون وضو به موشک دست نمی‌زد، تصریح کرد: امروز به دلیل شرایطی که در کشور به وجود آمده برخی‌ها مهاجرت می‌کنند، اما برخی‌ها به خاطر اسلام و انقلاب، میهن دوستی و به خاطر مردم در کشور مانده اند. با این وجود امروز بالاترین جهاد این است که هر کس از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود بتواند کارآفرینی کند.
در این مراسم از خانواده شهید طهرانی مقدم و خانواده شهدای همراه این شهید بزرگوار تقدیر به عمل آمد.
عکس ها را در ادامه ملاحظه نمائید: ...