اطلاعيه زمان‌بندي ثبت‌نام اولیه دانشجويان كارشناسي (نيم‌سال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱)

 | تاریخ ارسال: 1401/5/30 | 
ثبت‌نام اولیه دروس کارشناسی در روزهای شنبه و یک‌شنبه (۵ و ۶ شهریور ۱۴۰۱) به شرح جدول زیر انجام خواهد ‌شد:
روز سال ورود دانشجویان بازه زمانی ثبت‌نام
شنبه ۱۴۰۱/۰/۰۵ *ورودی‌ ۹۷
(صرفاً با ثبت ادعای فارغ التحصیلی یا تائید فرم تعهّد)
۸:۰۰ تا ۹:۳۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ ورودی ۹۸ ۱۰:۰۰ تا ۱۱:۳۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ ورودی ۹۹ ۱۲:۰۰ تا ۱۳:۳۰
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ورودی ۱۴۰۰ ۸:۰۰ تا ۱۰:۰۰
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ دوره آزاد ۱۰:۳۰ تا  ۱۳:۳۰
* با توجه به ماده ۹ آئین‌نامه دوره‌های تحصیلی ویژه دانشگاه‌های سطح ۱ و ۲ دولتی، مصوب ۰۱/۰۳/۱۳۹۷، «مدت مجاز تحصیل در دوره‌ کارشناسی پیوسته، ۸ نیم‌سال است». همچنین ذیل تبصره ماده ۹، «دانشگاه اختیار دارد مدت مجاز را حداکثر تا ۲ نیم‌سال افزایش دهد». با توجه به تاریخ ابلاغ این آئین‌نامه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خرداد ماه ۱۳۹۷، برای کلیه‌ دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۷ و پس از آن، لازم‌الاجرا است. لذا دانشجویانی که تا پایان نیم‌سال هشتم فارغ التحصیل نشوند، می‌بایست براساس اطلاعیه تمدید سنوات در نیم‌سال نهم و دهم اقدام نمایند؛ در غیر این صورت مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.
ثبت‌نام از طریق پورتال آموزشی انجام می‌شود. لازم است تا دانشجویان گرامی به نکات زیر توجه نمایند:
۱) دروس مختص دانشجویان ورودی جدید توسط دانشجویان ورودی سال‌های قبل، قابل اخذ نخواهد بود.
۲) اخطارهای آموزشی بعد از بازه‌ «ثبت‌نام اولیه» اجرا خواهد شد.
۳) دانشجویان موظّف هستند قبل از «ثبت‌نام تکمیلی» قسمت اخطارهای آموزشی پورتال خود را کنترل نموده و نسبت به رفعِ اخطار و اخذ دروسِ پیش‌نیاز/هم‌نیاز در «ثبت‌نام تکمیلی» اقدام نمایند.
۴) لیست انتظار برای ذخیره دروس در روزهای ثبت‌نام فعال بوده و پس از آن، لیست انتظار فاقد اعتبار خواهد بود.
۵) اخذ دروسِ یک‌بار افتاده به صورت هم‌نیاز با درسِ بعدی مجاز خواهد بود و چنانچه دانشجویان درس افتاده را به صورت هم‌نیاز اخذ ننمایند، کلیه‌ی دروس بعدی اخذ شده، مشمولِ اخطارِ عدم رعایت پیش‌نیاز شده و در پایان بازه‌ «حذف و اضافه»، این دروس حذف خواهد شد.
۶) امکان اخذ دروس افتاده (ریاضی عمومی۱، ریاضی عمومی۲، معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، برنامه نویسی کامپیوتر، فیزیک عمومی۱ و فیزیک عمومی۲) به عنوان امتحان مجدّد حضوری (گروه ۱۰۰) در پورتال آموزشی وجود دارد.
۷) ثبت نام دروس سایر دانشکده‌ها صرفاً از طریق سامانه‌ی سما و در بازه‌ی «ثبت‌نام تکمیلی» تا «حذف و اضافه» مقدور خواهد بود.
۸) کارشناسان آموزشی دانشکده‌ها در بازه‌ ثبت‌نام اولیه، دسترسی ثبت نام نداشته و تمامی ثبت‌نام‌های غیر‌سامانه‌ای دانشجویان، بعد از »ثبت‌نام تکمیلی» انجام خواهد شد.