اطلاعيه زمان‌بندي ثبت‌نام تکمیلی دانشجويان كارشناسي (نيم‌سال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱)

 | تاریخ ارسال: 1401/6/14 | 
ثبت‌نام تکمیلی دروس کارشناسی در روزهای شنبه و یک‌شنبه (۱۹ و ۲۰ شهریور ۱۴۰۱) به شرح جدول زیر انجام خواهد ‌شد:
روز سال ورود دانشجویان بازه زمانی ثبت‌نام
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ ورودی ۱۴۰۰ ۸ تا ۱۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ ورودی ۹۹ ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ ورودی ۹۸ ۱۳ تا ۱۵
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ *ورودی‌ ۹۷
(صرفاً با ثبت ادعای فارغ التحصیلی یا تائید فرم تعهّد)

۸ تا ۱۰
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ بازه زمانی آزاد ۱۰:۳۰ تا ۱۳
* با توجه به ماده ۹ آئین‌نامه دوره‌های تحصیلی ویژه دانشگاه‌های سطح ۱ و ۲ دولتی، مصوب ۰۱/۰۳/۱۳۹۷، «مدت مجاز تحصیل در دوره‌ کارشناسی پیوسته، ۸ نیم‌سال است». همچنین ذیل تبصره ماده ۹، «دانشگاه اختیار دارد مدت مجاز را حداکثر تا ۲ نیم‌سال افزایش دهد». با توجه به تاریخ ابلاغ این آئین‌نامه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خرداد ماه ۱۳۹۷، برای کلیه‌ دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۷ و پس از آن، لازم‌الاجرا است. لذا دانشجویانی که تا پایان نیم‌سال هشتم فارغ التحصیل نشوند، می‌بایست براساس اطلاعیه تمدید سنوات در نیم‌سال نهم و دهم اقدام نمایند؛ در غیر این صورت مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.
ثبت‌نام از طریق پورتال آموزشی انجام می‌شود. لازم است تا دانشجویان گرامی به نکات زیر توجه نمایند:
۱) دروس مختص دانشجویان ورودی جدید، تا روز «حذف و اضافه» توسط دانشجویان ورودی سال‌های قبل، مجاز به اخذ نخواهد بود.
۲) اخطارهای آموزشی اجرا شده است، دانشجویان موظّف هستند قسمت اخطارهای آموزشی پورتال خود را کنترل نموده و نسبت به رفعِ اخطار و اخذ دروسِ پیش‌نیاز/هم‌نیاز در «ثبت‌نام تکمیلی» اقدام نمایند.
۳) لیست انتظار برای ذخیره دروس در روزهای ثبت‌نام فعال بوده و پس از آن، لیست انتظار فاقد اعتبار خواهد بود.
۴) اخذ دروسِ یک‌بار افتاده به صورت هم‌نیاز با درسِ بعدی مجاز خواهد بود و چنانچه دانشجویان درس افتاده را به صورت هم‌نیاز اخذ ننمایند، کلیه‌ی دروس بعدی اخذ شده، مشمولِ اخطارِ عدم رعایت پیش‌نیاز شده و در پایان بازه‌ «حذف و اضافه»، این دروس حذف خواهد شد.
۵) ثبت نام دروس سایر دانشکده‌ها و دروس مقاطع تحصیلات تکمیلی، صرفاً از طریق سامانه‌ی سما و از روز شنبه ۱۹ شهریورماه تا پایان روز «حذف و اضافه» مقدور خواهد بود. همچنین اخذ دروس مشترک نیز از طریق سامانه‌ی سما میسرخواهد بود.
۶) در صورت اخذ درس میهمان از طریق سامانه سما، رفع اخطار دروس مربوطه به صورت خودکار انجام خواهد پذیرفت.
۷) امکان اخذ دروس افتاده (ریاضی عمومی۱، ریاضی عمومی۲، معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، برنامه نویسی کامپیوتر، فیزیک عمومی۱ و فیزیک عمومی۲) به عنوان امتحان مجدّد حضوری (گروه ۱۰۰) در پورتال آموزشی وجود دارد.
۸) کارشناسان آموزشی دانشکده‌ها در بازه‌ی‌ ثبت‌نام تکمیلی، دسترسی ثبت‌نام داشته و تمامی ثبت‌نام‌های غیرسامانه‌ای دانشجویان با نظر معاون محترم آموزشی دانشکده، قابل انجام خواهد بود.