راهپیمایی دانشگاهیان صنعتی امیرکبیر در محکومیت هتک حرمت به مقدسات

 | تاریخ ارسال: 1401/7/19 | 

دانشگاهیان صنعتی امیرکبیر  درمحکومیت هتک حرمت به مقدسات وهنجارشکنی های چند روز اخیرتجمع و راهپیمایی کردند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : در این راهپیمایی که با حضور بیش از ۲۵۰نفر از  دانشجویان،  اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد شرکت کنندگان  با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی  و با سر دادن شعارهایی " استقلال آزادی جمهوری اسلامی " ،"ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" ، " دانشگاه  دانشجو  گفتگو  گفتگو" ، " اعتراض مقبول است  اغتشاش محکوم است "و " ای پرچمت ما را کفن جانم وطن جانم وطن "  آشوب، ناامنی و حرکات هنجارشکن اخیررا محکوم کردند .
شرکت کنندگان در این راهپیمایی خشم و انزجار خود را نسبت به حرکات اغتشاشگرانه سودجویان طی روز‌های اخیر، اهانت به مقدسات و ارزش‌های دینی اعلام داشتند.
در پایان راهپیمایی نیز قطعنامه‌ای در محکومیت حرکت فتنه گران و هتاکان به مقدسات توسط یکی از دانشجویان دختر قرائت شد.

 
مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه:
در دانشگاه صنعتی  امیرکبیر از هر نوع گفتگویی حمایت می کنیم


مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه طی جلساتی که با دانشجویان و تمامی تشکل ها داشتیم گفت: در دانشگاه از هرگونه گفتگو حمایت می کنیم اما اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر محمد جواد عامری شهرابی در این مراسم  گفت: برخی افراد به دنبال این هستند امنیتی که با خون شهدا به دست آمده را از بین ببرند و کشور را ناامن کنند.
وی افزود: مسئولان دانشگاه به همه گروه ها اجازه داده اند که اعتراض خود را بیان کنند در این راستا از تمام تشکل های دانشجویی نیزدعوت کردیم و صحبت ها و درخواست های آنها را شنیدیم.
وی تاکید کرد: تمامی تشکل های دانشجویی خواستار آزادی بازداشت شدگان بودند و ما نیز با پیگیری های شبانه روزی و زحمت بسیار توانستیم تمامی بازداشت شدگان را  به جز یک نفر آزاد کنیم.
دکتر عامری اظهارداشت: ریاست دانشگاه و معاونان در تجمعات دانشجویان حضور یافتند و از نزدیک  در جریان صحبت  و درخواست های  دانشجویان قرار گرفتند حتی توسط  برخی دانشجویان به ریاست دانشگاه بی احترامی هایی صورت گرفت  اما ریاست دانشگاه با سعه  صدر  با دانشجویان برخورد کردند.
وی خاطرنشان کرد: ازاینکه دانشجویان در یک فضای آرام  باهم گفتگو کنند نه تنها ابایی نداریم بلکه 
از روسای دانشکده ها خواسته شد اگر دانشجویان خواستار برگزاری  تجمعی هستند  زمینه حضور آنان در سالن های اجتماعات فراهم شود.
دکتر عامری افزود: ما اجازه ندادیم حتی یک نفر نیروی امنیتی وارد دانشگاه یا خوابگاه شود. اجازه ندادیم حتی یک دانشجو داخل دانشگاه وخوابگاه دستگیر شود. 
وی تاکید کرد: اما متاسفانه مشاهده می شود برخی افراد از این سعه صدر و برخورد پدرانه و توام با رافت مسئولان  سواستفاده می کنند. 
مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در جلسات دیروز شاهد بودیم برخی دانشجویان زخمی شدند. برخی با پرتاب بطری های  آب  به چشم و دنده دانشجویان آسیب وارد کردند  و برخی دانشجویان نیز با برداشتن حجاب از سر، رفتارهای مغایر با قوانین دانشگاه را مرتکب شدند.
دکتر عامری افزود: برخی دانشجویان دیگر دانشجویان را تهدید می کنند که در کلاس درس حاضر نشوند. اینکه بخواهند نظم آموزشی دانشگاه را برهم بزنند این گونه رفتارها نه تنها در شان دانشجویان پلی تکنیک نیست بلکه با آنان مقابله می شود .
وی ادامه داد: ما بی نظمی در محیط دانشگاه را نمی پذیریم اما از هرگونه گفتمان و اینکه دانشجویان بخواهند اعتراضات خود را مطرح  کنند استقبال می کنیم.
مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اگر بی نظمی در کشور حاکم شود  به سرنوشت کشورهایی مثل  سوریه، عراق و افغانستان  دچار می شویم و زمینه تحصیل با  آرامش نیز ازدست می رود.