برگزاری رویداد استعدادیابی «گیم جم» اردوی بازی سازی رایانه ای در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1401/12/21 | 
 

در دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛
رویداد استعدادیابی گیم جم اردوی بازی سازی رایانه ای

رویداد استعدادیابی گیم جم اردوی بازی سازی رایانه ای در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اردوی آموزشی بازی سازی رایانه ای به مدت ۶ روز (از ۱۴الی ۹ اسفند ماه) در پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
 این اردو در دو بخش «آموزشی» و «استعدادیابی»، طراحی و برنامه ریزی شده بود.
در بخش اول که مربوط به ۴ روز  نخست رویداد می شد، ، شرکت کنندگان با مفاهیم و ادبیات کلی صنعت بازی سازی با حضور اساتید بنیاد ملی بازی های رایانه ای آشنا شدند.
در بخش اول که با حضور اساتید بنیاد ملی بازی های رایانه ای به مدت ۴ روز به طول انجامید، شرکت کنندگان با مفاهیم و ادبیات کلی صنعت بازی سازی آشنا شده و سپس با استفاده از یکی از موتورهای بازی سازی، طراحی و ساخت انواع حرکت ها در یک بازی و نحوه استفاده از ابزارهای موجود در این موتور بازی سازی آموزش داده شدند.
شرکت کنندگان پس از طی دوره آموزشی در ۲ روز پایانی با بهره گیری از آموزش ها و راهنمایی اساتید در تیم های ۴ نفره اقدام به ساخت یک بازی بر اساس یک سناریو کردند. در این بخش قدرت ایده پردازی شرکت کنندگان مشخص شد.
تشکیل تیم و همکاری در آن با هدف انجام یک پروژه مشترک، در راستای افزایش مهارت های کار گروهی شرکت کنندگان انجام شد.
 در ادامه تیم ها، بازی های ساخته شده خود را تکمیل و با رفع نواقص آن اقدام به ارائه آن کردند.
 بازی های ساخته شده در قالب پروژه های گروهی توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و در پایان به ۳ تیم برتر، هدایای نفیسی ارائه شد.
همچنین به تمامی شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در این دوره آموزشی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعطا شد.

 
رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛
استقبال از رویداد بازی سازی رایانه ای در کیش

رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر از استقبال دانشجویان و دانش آموزان از رویداد بازی سازی رایانه ای کیش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دکتر یوسف رفیعی رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نخستین بوت کمپ بازی سازی رایانه ای  که در کیش برگزار شد، گفت: ماموریت اصلی این پردیس در راستای ارتقاء سطح کیفیت آموزش و پرورش در جزیره کیش است.
وی بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی مهارت محور و کاربردی برای نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: این اردوی آموزشی که برای اولین بار در پردیس کیش دانشگاه برگزار می شود کمک می کند تا نوجوانان و جوانان علاقمند به بازی های رایانه ای جزیره با یکی از صنایع کلیدی در عرصه رسانه یعنی بازی سازی رایانه ای آشنا شوند.
در ادامه مهندس لیدا وهابی دبیر اجرایی این رویداد آموزشی گفت: هدف از برگزاری این رویداد  ارائه ابزارهای کاربردی برای معرفی و ترویج فرهنگ غنی اسلامی ایرانی، توانمندسازی و ارتقاء مهارت های اجتماعی نوجوانان و جوانان از جمله مهارت های تصمیم  گیری، کار گروهی، خلاقیت و نوآوری، برنامه  ریزی و هدف  گذاری و بهبود تمرکز بوده است.
دبیر اجرایی رویداد با بیان اینکه تعداد زیادی متقاضی شرکت در این بوت کمپ بودند، گفت: تعداد  ۲۵۰ نفر از علاقمندان حوزه های بازی سازی رایانه ای از مدارس و دانشگاه های کیش به واسطه فراخوان های منتشر شده توسط دبیرخانه این رویداد ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۰ نفر از دانش آموزان مدارس، دانشجویان دانشگاه ها و طلاب حوزه علمیه خواهران کیش انتخاب شدند.
در ادامه دکتر فرزانه شریفی معاون آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز اظهار کرد: بوت-کمپ بازی  سازی رایانه  ای یک اردوی آموزشی فشرده ۶ روزه شامل ۶۰ ساعت آموزش  بازی  سازی در قالب محتوای فنی، هنری و طراحی است که به مدت ۴ روز به طول می انجامد.
وی افزود: برگزاری این رویداد در ارتقاء سطح آموزش دانش  آموزان و دانشجویان، توسعه گردشگری فناورانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در قشر نوجوان و جوان به عنوان نسل آینده  ساز کشور، استعدادیابی و پرورش نخبگان حوزه بازی های رایانه ای تاثیرگذار است.
گفتنی است؛ حامیان این رویداد شامل نهادهای خصوصی و دولتی نظیر شرکت ساختمانی سیمین سپاهان، موسسه علوم و فنون کیش، شرکت فرودگاه های کشور، شرکت هواپیمایی کیش و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بودند.