گرایش مدیریت مهندسی

 | تاریخ ارسال: 1398/8/28 | 
گرایش مدیریت مهندسی یکی از گرایش های  رشته مهندسی صنایع است که در بیش از ۳۰۰ دانشگاه معتبر جهان  در مقاطع مختلف تحصیلی ارایه می شود. در ایران نیز این گرایش  پس  از تصویت از سال ۱۳۹۴ در دانشکده مهندسی صنایع به اجرا گذاشته شده است.
 هدف از  برگزاری این گرایش: تربیت  مهندسان برای  مدیریت سازمانهای  صنعتی و خدماتی کشور است که با بهره گیری از اصول علم مدیریت در کنار دانش مهندسی صنایع به حل مسائل واقعی موجود در زمینه های مدیریتی، اقتصادی و کسب و کار  و ارتقاء بهره وری سازمانهای مختلف بپردازند. به عبارتی دیگر   این گرایش چکیده ای از  مباحث  مدیریت و گرایش های مختلف مهندسی صنایع ا ست که تمرکز آن بر استفاده از اصول مهندسی در کسب‌وکار معطوف شده است. 
دروس گرایش مدیریت مهندسی:  متشکل از دروس منتخبی از  مهندسی صنایع ، مهندسی سیستم، مهندسی مالی و مدیریت  نظیر: مدل سازی، مدیریت نواوری و فناوری ، مهندسی  مالی،  مدیریت و مهندسی فناوری،  مدیریت پروژه ، مدیریت زنجیره تامین،   طراحی سیستم ها ، مباحث مرتبط  بامدیریت کسب کار های نوین و ایجاد سازمانهای دانش بنیان در کسب و کار را در بر می گیرد.  دانش کسب شده از دروس  اخذ شده در این دوره با انجام  تحقیقات  تکمیلی در سمینار و پایان نامه تحصیلی عمق بیشتری می یابد.
 
توانائی ها و قابلیت های فارغ التحصیلان این دوره :  انتظار می رود که  دانش‌آموخته‌گان این گرایش با آموخته هایی که از اخذ دروس و انجام  پژوهش های علمی در این دوره کسب نموده اند، دارای مهارت‌های مناسب  و لازم در زمینه‌های کاربردی مهندسی صنایع و مدیریت شوند،  به نحوی که بتوانند  با استفاده از اصول و فنون فراگرفته، مدیریت بهره وری را در بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی با موفقیت  اجرا نمایند.سرفصل دروس برطبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم ،تحقیقات فناوری


دفعات مشاهده: 12396 بار   |   دفعات چاپ: 189 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر