در جلسه اول کارگاه رسم انتخاب دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح شد؛ « ازدواج حقیقی یعنی هر روز عاشق همان شخص شدن»

 | تاریخ ارسال: 1398/9/3 | 
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، سیدعلی محمدپور از برگزاری جلسه اول کارگاه های رسم انتخاب ۹۸ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به همت کانون مهر زندگی سازمان دانشجویان این واحد خبر داد.
سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگای واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود. اولین جلسه از سلسله کارگاه های رسم انتخاب ۹۸، در روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد. در این جلسه ۴ ساعته حجت الاسلام برمایی به طرح موضوعات مقدماتی و پایه ای این کارگاه های ۵ گانه پرداخت.
حجت الاسلام برمایی در ابتدا  با اشاره به تعریف ازدواج حقیقی که « هر روز، عاشق همان شخص شدن» عنوان شد؛ به ضرورت داشتن سواد در مورد ازدواج اشاره داشت و گفت: یکی از مهمترین اهداف این کارگاه ها ایجاد خودآگاهی در شماست، اینکه تاحدی با ویژگی های شخصیتی خودتان آشنا شوید و در ادامه این خودآگاهی بتوانید ویژگی های شخص مقابل خودتان را برای داشتن یک زندگی مشترک موفق تشخیص دهید.
محمد برمایی در بخش دیگری از صحبت ها به ۱۰ دلیل نادرست برای ازدواج اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مواردی از جمله «التیام یک ارتباط شکست خورده»، « احساس کمبود و تهی بودن»، « فشار خانواده و یا اجتماع»، «شورش بر علیه والدین»، « تنهایی و استیصال»، «جست و جوی استقلال» و... دلایلی است که بعضا به عنوان دلیلی برای ازدواج مطرح می شود که حتی در صورت مشروع بودن برخی از این موارد، این دلایل به تنهایی کافی نیست و باید در کنار فراهم آمدن شرایط دیگر، مجموعا منجر به دلایلی برای ازدواج  شوند.
گفتنی است، جلس دوم این کارگاه ها که برای دانشجویان رایگان می باشد، روز دوشنبه ۴ آذر ماه  از ساعت ۱۵در سالن آمفی تئاتر مولانا دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. دانشجویان علاقمند می توانند پس از ثبت نام  از طریق کانال سازمان دانشجویان امیرکبیر به آدرس jd_aut، در این کارگاه ها حضور یابند