بازدید دانشجویان دانشکده مهندسی نساجی از کارخانه نیکاتکس و امضای تفاهم نامه طرح کوآپ

 | تاریخ ارسال: 1402/9/6 | 

 دانشجویان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از کارخانه نیکاتکس بازدید کردند و در حاشیه این بازدید علمی و صنعتی، تفاهم نامه طرح کوآپ به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهندس مجید رنجبر مدیرعامل کارخانه‌ی نیکاتکس و دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن ارائه‌ی توضیحاتی از چگونگی تأسیس کارخانه،  مسیر رشد و تلاش های انجام شده، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های خود را کمبود نیروی کار متخصص عنوان کرد و از دانشجویان درخواست کرد که در کنار تحصیل با حضور فعال در دوره‌های کارآموزی و کوآپ، مهارت‌های خود را افزایش دهند. 
وی تاکید کرد:  در صنعت نساجی برای جذب مهندسان جوان ظرفیت‌های  بسیاری وجود دارد.
این دانش آموخته دانشکده مهندسی نساجی افزود: در این کارخانه سه واحد بافندگی حلقوی پودی (گردباف)، رنگرزی و تکمیل در حال فعالیت است و حدود ۱۶۰ نفر در این مجموعه فعالیت می‌کنند.
در این بازدید، تفاهم‌نامه طرح کوآپ به امضا رسید و کارخانه‌ی نیکاتکس نیز به جمع شرکت‌های همکار این طرح در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیوست.
در این بازدید جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی به همراه خانم دکتر آسایش، استاد درس فرایندهای بافندگی حلقوی، خانم دکتر یوسف‌زاده، مدیر ارتباط با صنعت و مرکز نوآوری تخصصی و خانم مهندس شکروی، مدرس کارگاه فرایندهای بافندگی حلقوی حضور داشتند.
گفتنی است: این بازید ۲۵ آبان ماه سالجاری با هماهنگی دفتر ارتباط با صنعت و مرکز نوآوری دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و حمایت شرکت نیکاتکس صورت گرفت.

عکس‌ها را در ادامه ملاحظه نمائید: ...