بازدید سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه و صنایع استان هرمزگان بازدید سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه و صنایع استان هرمزگان

 | تاریخ ارسال: 1402/9/8 | 

                                   
 
سرپرست دانشگاه، در یک سفر یکروزه از پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه در بندرعباس بازدید کرد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در این سفردکتر رهایی از زیرساختهای آموزشی، آزمایشگاهی و لجستیکی دانشگاه در بندرعباس بازدید و بر لزوم احیا و بهسازی زیرساختها، جذب اعضای هیات علمی مستقر در بندرعباس و همچنین توجّه به دغدغه‌های کارکنان و اعضای هیات علمی مستقر در بندرعباس تأکید ویژه کرد. 

 
 ملاقات استاندار هرمزگان با رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و هیئت همراه 
دکتر رهایی همچنین در این سفر با مهندس مهدی دوستی، استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار برنامه‌های آتی دانشگاه در پردیس جامع دریاساحلی در بندرعباس توسط دکتر فیض، رئیس این پردیس برای استاندار هرمزگان تشریح و موضوعات متنوع این برنامه توسط حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
رئیس دانشگاه بر ارادۀ راسخ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در توسعۀ فعالیت‌های موثر آموزشی و صنعتی پردیس متناسب با نیازهای استان تأکید کرد و پیشنهاد ایجاد و فعال‌سازی شورای عالی راهبردی پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را مطرح و از استاندار هرمزگان جهت عضویت در این شورا دعوت به عمل آورد که این موضوع با استقبال استاندار هرمزگان همراه بود. 
گفتنی است، استاندار هرمزگان نیز که درگذشته با حضور خود در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تهران بر لزوم بهره مندی هرچه بیشتر مناطق جنوب کشور از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه تأکید کرده بود، برنامه‌های خود را در حوزۀ آموزش عالی مطرح و به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداخته شد.
درپایان در خصوص دو پروژۀ صنعتی در استان هرمزگان در حوزۀ تولید تجهیزات پشتیبان معادن و همچنین بازیافت فلزات که توسط دانشگاه پیشنهاد شد، گفت و گو شد.
در این بازدید ابتدا به مرور سیاستهای کلان دانشگاه در جنوب کشور پرداخته شد و بر جایگاه کلیدی پردیس بندرعباس در نقش آفرینی دانشگاه در توسعه دریامحور کشور تاکید شد. 
پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، که در سال ۱۳۶۵ با عنوان دانشکده مهندسی کشتی سازی و صنایع دریایی بعنوان نهمین دانشکده دانشگاه در بندرعباس تاسیس شد، در سال ۱۴۰۱ در راستای پشتیبانی علمی و فناورانه از توسعۀ دریامحور به پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتقا یافت و در حال حاضر با همکاری و هماهنگی با دانشکده‌های مختلف دانشگاه، سواحل جنوب کشور را از خدمات آموزشی و پژوهشی خود بهره مند می‌سازد.
 

حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در فناورانه ترین صنایع دریایی استان هرمزگان
 
دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طریق پردیس جامع دریاساحلی در حال ایجاد ارتباط با صنایع مختلف در جنوب کشور است. از آن جمله می‌توان به صنایع کشتی سازی، بندری، حمل و نقل ترکیبی، فولاد، آلومینیوم، پالایشگاهی، شیرین سازی و انتقال آب، نیروگاهی، نفتی و گردشگری اشاره کرد. 
سرپرست دانشگاه در زمان کوتاه حضور در استان هرمزگان، از یکی از فناورانه ترین صنایع کشور در حوزۀ ساخت و تعمیرات شناورهای زیرسطحی و دستاوردهای آن بازدید و بر لزوم گسترش ارتباطات و همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.
عکس‌ها را در ادامه ملاحظه نمائید: ...
 
                                    

                                   CAPTCHA
دفعات مشاهده: 391 بار   |   دفعات چاپ: 88 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر