نمایه نشریه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یک پایگاه اطلاعاتی بین‌المللی معتبر خارجی

 | تاریخ ارسال: 1402/11/25 | 

مجله دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر AUT Journal of Mathematics and Computing موفق به نمایه در پایگاه اطلاعاتی بین‌المللی انگلیسی زبان DOAJ شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ مجله دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر AUT Journal of Mathematics and Computing علاوه بر نمایه در پایگاه اطلاعاتی بین‌المللی و انگلیسی زبان DOAJ موفق به کسب رتبه الف Q۱ در سامانه ارزشیابی مجلات وزارت علوم و تحقیقات و فناوری شد.
بر اساس این گزارش، مجله دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر این دانشگاه از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و اولین نسخه این مجله در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسید.  
این مجله تا سال ۱۴۰۲ هر شش ماه یکبار به چاپ می رسید اما از سال ۱۴۰۲ هر سه ماه یکبار چاپ می شود و هدف آن فراهم ساختن زمینه‌ای برای چاپ مقاله محققان در زمینه‌های ریاضیات و علوم کامپیوتر است. همچنین اعضای هیات تحریریه این مجله از برترین محققان در داخل و خارج از کشور هستند.
تمامی مقالات ارسالی به این مجله به زبان انگلیسی است که پس از داوری مقالات توسط متخصصان این رشته و در صورت تایید از نظر کیفیت ارائه، نوآوری، روشنی مطالب و تناسب آن با اهداف مجله به چاپ می‌رسند.
از دیگر اهداف این مجله تلاش برای ارتقای پیشرفت‌های علمی و ایجاد فرصت برای پژوهشگران در جهت طرح ایده‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود است. انتشار به موقع و به صورت دسترسی آزاد از اهداف مهم دیگر این مجله محسوب می‌شود.
مجله دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر به سردبیری دکتر عبدالرسول پورعباس و مدیر مسئولی دکتر مهدی رستمی هدایت می‌شود.