حمایت ۳.۵ میلیاردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از صنعتی سازی پایان نامه‌ها

 | تاریخ ارسال: 1403/1/28 | 
حمایت ۳.۵ میلیاردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از صنعتی سازی پایان نامه‌ها

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از صنعتی سازی پایان نامه‌ها در این دانشگاه خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیارد تومان از پایان نامه‌های دانشجویان در راستای نیازهای صنعت، حمایت کردیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد جواد عامری شهرابی  در مراسم رونمایی ازسامانه مهارت افزایی گفت: این دانشگاه در عرصه‌های مختلف کشور جز بهترین‌ها قرار دارد به گونه‌ای که در رتبه بندی‌ها جایگاه بالایی دارد.
وی افزود: این دانشگاه در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور در رتبه بندی شانگهای و لایدن رتبه اول را به دست آورده است و در رتبه بندی کیو اس در میان دانشگاه‌های صنعتی رتبه دوم را از آن خود کرده است.
عامری خاطر نشان کرد: دانشگاه به این رتبه بندی‌ها بسنده نکرده است و علاوه بر اینکه جایگاه علمی و تحقیقاتی خوبی در کشور کسب کرده به دنبال رفع نیازهای کشور و ارتباط مناسب با صنعت است و در این راستا گام های خوبی برداشته است.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید و مشارکت مردمی، اضافه کرد: برای اینکه همکاری خوبی با صنعت داشته باشیم، پروژه‌های همکاری با صنعت رشد خوبی داشته است و این در حالی است که اساتید این دانشگاه ارتباط خوبی با بخش‌های صنعتی داشته اند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز اولین دانشگاه های تهران است که اقدام به راه اندازی پلتفرم مهارت افزایی کرده است، گفت:هدف از این اقدام علاوه بر درگیر کردن اساتید، درگیر کردن و مشارکت بیشتر دانشجویان در این حوزه است.
وی تاکید کرد: در ادامه احساس شد که دانشجویان برای ورود به بازار کار نیاز به کسب مهارت‌های اولیه دارند و در پلتفرمی که امروز رونمایی شد باعث می شود دانشجویان مهارت خوبی را برای این منظور کسب کنند و بتوانند بهتر وارد بازار کار شوند و هم خود را برای رفع نیازهای کشور آماده کنند.

 
راه اندازی پلتفرمی برای مهارت آموزی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه


مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی پلتفرمی برای مهارت آموزی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه خبر داد و گفت: این اقدام در راستای ماموریت هایی است که وزارت علوم در این حوزه برای دانشگاه ها تعیین کرده است.
دکتر محمد احمدی در مراسم رونمایی از سامانه مهارت آموزی یکی از چالش‌های سال‌های اخیر را مناسب نبودن درصد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ویژه در رشته‌های تخصصی دانست و افزود: در این زمینه مطالعاتی از سوی شورای عالی کشور و سازمان امور استخدامی اجرایی شد و منتج به تعیین یکسری وظایف برای دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت علوم است.
وی افزود: بر این اساس یکی از وظایفی که در وزارت علوم تعریف شده این است که سرفصل رشته‌ها، دروس، قرینه‌سازی آنها با دوره‌های مهارت‌های نرم و ترکیبی و اجرای برنامه‌های مهارتی برای فارغ‌التحصیلان تعیین شده است و در این راستا اداره کل ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم این مسوولیت را برعهده گرفت و در نهایت منجر به راه اندازی مراکز هدایت شغلی و مهارت افزایی در دانشگاه‌ها شد.

 

احمدی ماموریت مراکز مهارت افزایی را مشاوره شغلی، برگزاری نمایشگاه‌های کار و ایجاد زمینه برای ایجاد ارتباط میان فارغ‌التحصیلان و دانشجویان با صنعت در حین تحصیل عنوان کرد و ادامه داد: از این رو در هیات رییسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال گذشته مصوب شد تا مرکز هدایت شغلی در این دانشگاه تاسیس شود و کلیه موضوعاتی چون کارآموزی و کارورزی در این مرکز جهت دهی شود.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: گروهی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به سرپرستی مهندس ولی زاده فعالیت‌هایی را انجام دادند و ما در حوزه ارتباط با صنعت همکاری‌هایی داشتیم و در نهایت زمینه ایجاد پلتفرم مهارت افزایی و آموزش مهارت‌های نرم فراهم شد.
وی خاطرنشان کرد: امروز از این پلتفرم رونمایی شد و در خدمت فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه قرار بگیرد.