رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: تأکید بر ضرورت انعکاس فعالیت‌های دانشگاه در رسانه‌ها

 | تاریخ ارسال: 1403/2/30 | 

به مناسبت روز روابط عمومی، با حضور رئیس دانشگاه و مدیرکل دفتر ریاست در اداره روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی مراسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های کارکنان این اداره به مواردی در تبیین اهمیت و ضرورت امور مرتبط با روابط عمومی تأکید شد. در ادامه مشروح این نشست را از نظر می‌گذرانید:

دکتر رهایی تاکید کرد؛
ضرورت انعکاس فعالیت های دانشگاه در رسانه ها


رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تلاش و زحمات بخش روابط عمومی بسیار مفید و موثر است چرا که همه فعالیت‌های دانشگاه در مباحث مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، بین المللی و غیره اگر به نحو مطلوب در رسانه‌ها و مراکز خبری منعکس نشوند تلاش‌ها بی‌ثمر می‌ماند و افرادی که نظارت یا قضاوت می‌کنند اطلاعی از فعالیت‌های دانشگاه نخواهند داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر علیرضا رهایی در مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات کارکنان بخش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی هشت ماه گذشته، تاکید کرد: من هم در گذشته و هم طی این هشت ماه  شاهد فعالیت‌های منسجم، پیگیر و مداوم و اثرگذار روابط عمومی دانشگاه بودم. در این مسیر همه افراد زحمت کشیدند به طوریکه تک تک افرادی که در مراسم‌های مختلف دانشگاه ظاهر می‌شوند و اخبار را انعکاس می‌دهند اثر گذار هستند و ما آثار این تلاش‌ها که در روند فعالیت‌های دانشگاه دیده می‌شوند را در رسانه‌ها می‌بینم.


وی تاکید کرد: خوشبختانه در این هشت ماه روابط عمومی جز بهترین مجموعه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده است که رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهد و با این انتقال اطلاعات داتشگاه صنعتی امیرکبیر یکبار دیگر تصویر و جایگاه واقعی خود در رسانه‌ها بدست می‌آورد.
رهایی یادآور شد: گاهی برخی از افراد از اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رسانه‌ها دیده شوند خوشحال نیستند. بخش روابط عمومی احساس وظیفه می‌کنند و امور مربوط به روابط عمومی را پیش می‌برند. بنابراین آنچه به عنوان موفقیت دانشگاه مربوط می‌شود نتیجه اقدامات بخش روابط عمومی است و باید قدردان این بخش باشیم.
وی بر ضرورت انعکاس نظرات مردم از دانشگاه تاکید کرد و گفت: باید دید مردم به عنوان بخشی از جامعه مهندسی از دانشگاه چه انتظاری دارند. یک بحث نیز به همکاران خود ما در دانشگاه برمی‌گردد باید نظام پایشی راه اندازی کنیم بررسی شود تا اگر تصمیمی گرفته می شود در بدنه کارکنان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه چه برداشتی صورت می‌گیرد. بنابراین باید هم نظرات بدنه دانشگاه و هم مردم را جویا شد.


این استاد دانشگاه همچنین یاد آور شد: می‌توانیم با راه اندازی سیستم ارتباطی بین خانواده‌های دانشجویان، ارتباط دانشگاه با مردم را از بین خانواده‌ها برقرار کرد که این ارتباط می‌تواند از ارسال پیامک‌های تبریک تا انجام مصاحبه‌ها و دریافت نظرسنجی از آنها در خصوص موضوعات مختلف شکل بگیرد.
رهایی بر ضرورت اصلاح و نو شدن پوسته دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد و افزود: اگر امروزه کل پوسته دانشگاه را نگاه کنیم مشاهده خواهیم کرد که برخی تصاویر برای بیش از ۳۰ سال پیش است. بنابراین این تصویر و پوسته‌ها می‌توانند با نظر سنجی از دانشجویان تغییر کنند. بر این اساس شور و شوق در بدنه دانشگاه و همچنین بیرون شکل می‌گیرد.مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد؛
نقش موثر روابط عمومی در ایجاد ظرفیت سازی های عمومی در دانشگاه


مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نقش موثر حوزه عمومی امروزه در کسب موفقیت‌ها قابل کتمان نیست، گفت: بخش‌ها و واحدهای روابط عمومی دانشگاه  می‌تواند در سطح جامعه و بیرون از چهاردیواری دانشگاه در عرصه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و تکنولوژی ظرفیت‌سازی‌های عمومی شکل دهد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر احمدرضا رحیمی کلاریجانی در مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی این دانشگاه نقش همکاری کارکنان دانشگاه در توسعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر موثر دانست و گفت: بخش روابط عمومی می‌تواند کمک زیادی به دانشگاه داشته باشد تا روندی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر از لحاظ توسعه‌ای و تعاونی در پیش گرفته است را به خوبی پیش ببرد.

 
وی در ادامه تصریح کرد: بخش‌ها و واحدهای روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌تواند در سطح جامعه و بیرون از چهاردیواری دانشگاه در عرصه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و تکنولوژی ظرفیت‌سازی‌های عمومی شکل دهد. قطعا کارهای که روابط عمومی انجام می‌دهد پیشران برای حوزه‌های مختلف پژوهشی، فناوری و آموزشی دانشگاه به شمار می‌رود.
مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نقش موثر حوزه عمومی امروزه در کسب موفقیت‌ها قابل کتمان نیست، افزود: امیدواریم همکاران ما در روابط عمومی همچون گذشته تلاش‌های زیادی داشته باشند تا بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی فعالیت‌های دانشگاه به سمت تکاملی و توسعه‌ای پیش برود.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم تلاش‌های موثری که کارکنان روابط عمومی دانشگاه انجام می‌دهند، در ایجاد و زمینه‌سازی برای کمک به آینده و چشم‌انداز فعالیت‌های بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه کمک کند.