دکتر شاکری: دکتر رئیسی و امیرعبداللهیان از گوهرهای عرصه‌های خدمت و میدان و دیپلماسی بودند

 | تاریخ ارسال: 1403/4/6 | 

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم بزرگداشت چهلمین روز عروج شهدای خدمت که درمسجد دانشگاه برگزار شد، گفت ۴۰ روز از این حادثه تاسف بار گذشته است و ما برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌شویم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر اقبال شاکری با اشاره به روز هفتم تیر خاطر نشان کرد: ایام متعددی دست به دست هم دادند و امیدوارم ادامه بدرقه شهدای خدمت، برگزاری انتخابات پرشکوه با مشارکت بزرگ مردمی در روز ۸ تیر باشد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سابقه همکاری با شهید جمهور، یادآور شد: با شهید امیرعبداللهیان سابقه آشنایی ۲۰ ساله در موضوعات مرتبط با مقاومت دارم. ما برای استخلاص یکی از رزمندگان مقاومت که توسط رژیم آل خلیفه ربوده شده و از وی خبری نبود و از بستگان من نیز بود، با شهید امیرعبداللهیان آشنا شدم.

وی ادامه داد: دکتر رئیسی و امیرعبداللهیان از گوهرهای عرصه‌های خدمت و میدان و دیپلماسی و مردم داری بودند. مصوبات خوبی به دست رییس جمهور شهیدمان مصوب شد که آثار آن را دو سال بعد می‌توانیم در کشور شاهد باشیم و حتی برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری به این مصوبات استناد می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه رییس جمهور شهید زیر ساخت‌های خوبی برای اقشار مختلف ایجاد کرد، یادآور شد: دولت گذشته زبر بار اجرای خیلی از مصوبات نرفت از جمله مصوبه بزرگ رفع تحریم‌ها است که اصلا وارد اجرای آن نشد و یک بار هم برای این موضوع به مجلس نیامد.

شاکری اظهار کرد: ایشان علی رغم همه تخریب‌ها، سکوت کرد و حضرت آقا نیز اعلام کردند من برای این شهید جمهور، دلم می‌سوزد و مردم نیز به استقبال وی آمدند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ هر زمانی که روح جمعی و هویت فرهنگی و معنوی مردم با کسی گره خورد توانست خود را نشان دهد، گفت: هرکسی به فطرت معنوی و قدسی تاریخی ما ارتباط برقرار کند، مردم حتما جواب آنها را می دهند.

شاکری با اشاره به تشییع تاریخی مردم از شهیدان خدمت با بیان اینکه این بدرقه، رکورد جهانی را شکست یادآور شد: دلیل این امر اخلاص بود چون مردم می دانستند که آنها برای مردم از جان خود گذشته‌اند. 
وی تاکید کرد: شهید رئیسی توانست با مردمی سازی و ساده زیستی و اختلاص خود،عواطف مردمی و قدسی و الهی ما را به جوش و به صحنه بیاورد.

شاکری با تاکید بر خالصانه کار کردن با مردم، خاطرنشان کرد: شهید رئیسی بعد از شهید رجایی، برای ریاست جمهوری شاخص ایجاد کرد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: خون‌هایی که ریخته می شود سطح توانمندی و جایگاه نظام را ارتقا می‌دهد و بسیاری از مسائلی که ما می خواستیم سال‌ها بر روی آنها فکر کنیم، حل می شود.

وی گفت: ما در جنگ نیز اخلاق جنگ را ایجاد کردیم. ما از یک هفته قبل اعلام می کنیم که می خواهیم حمله کنیم و این اخلاق تمدن اسلامی است.

مطالب مشابه