اهدای "جایزه کتاب سال" به استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر «منوچهر خراسانی»

 | تاریخ ارسال: 1403/4/19 | 


از کتاب "رزین های صنعتی: (مقدماتی)"، تألیف دکتر منوچهر خراسانی، استاد دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، که از سوی "انتشارات دانشگاه" منتشر شده است، به عنوان کتاب "شایسته تقدیر" گروه مهندسی شیمی، در چهل و یکمین دوره جایزه کتاب سال، تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آیین اهدای جوایز آثار "شایسته تقدیر" چهل و یکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار رودکی برگزار شد.


 


در آیین اختتامیه از دکتر ایمان شعبانی، رئیس مرکز اطلاع رسانی، کتابخانه و نشر دانشگاه نیز، بابت انتشار کتاب "رزین های صنعتی: (مقدماتی)" با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد.
کتاب در ۶۸۰ صفحه و چهارده فصل در سال ۱۴۰۱ منتشر و در حال حاضر به چاپ سوم رسیده است. کتاب "رزین های صنعتی: (مقدماتی)"، یکی از معدود کتاب های تخصصی و جامع در حوزه رنگ، رزین و پوشش ها است، که جنبه های گوناگون انواع رزین های مهم و متداول در صنعت رنگ را از جنبه های تاریخی، ساختاری، تولیدی و ویژگی های کاربردی آن را به طور کامل در فصول مختلف، به بحث کشیده است.


 


مواد اولیه، خواص، روش تهیه و کاربرد رزین ها در این کتاب، به شکلی شیوا و دلپذیر توضیح داده شده است. مخاطبان این کتاب دانشجویان و صنعتگرهای فعال در رشته های مرتبط با رنگ، رزین و پوشش ها هستند.
 


گفتنی است در چهل و یکمین دوره جایزه کتاب سال، بیش از ۲۶۰۰ عنوان کتاب در یک فرایند داوری بسیار دقیق و موشکافانه، با همکاری بیش از پانصد داور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است؛ که از این میان، ۵۳ کتاب در موضوعات گوناگون انتخاب و "شایسته تقدیر" شناخته شدند.