نشست حمایت از پژوهش، شکوفایی و نوآوری در واحد دانشگاهی گرمسار دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1398/9/12 | 
در این نشست رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با تأکید بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات حمایتی به شرکت‌های دانش‌بنیان گرمسار پرداخت می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : نشست  حمایت از پژوهش، شکوفایی و نوآوری در دانشگاه صنعتی امیر کبیر واحد دانشگاهی گرمسار با حضور آقای دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، روسای دانشگاه های منطقه، نماینده شهرگرمسار، مسئولین شهری و شرکت های دانش بنیان  در واحد دانشگاهی گرمسار دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
دکتر وحدت ضمن بیان اینکه حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در عرصه علم و صنعت ازجمله رویکردهای مهم نهاد ریاست جمهوری برای ایجاد اشتغال ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است، اظهار داشت: بیش از ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تسهیلات حمایتی از محل صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان این شهرستان اختصاص یافت که به‌زودی پرداخت می‌شود.
وی بابیان اینکه در شش سال گذشته ۸۸۰ میلیون تومان تسهیلات حمایتی به شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در گرمسار پرداخت‌شده است، افزود: توسعه پارک‌های علم و فناوری ازجمله اهداف مهم این نهاد در راستای پرداخت تسهیلات حمایتی است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در گرمسار خاطرنشان کرد: راه‌اندازی و تأسیس دفتر نمایندگی این صندوق در گرمسار می‌تواند نقش مؤثری در بهبود و رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان ایفا کند.
وحدت با تأکید بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت پژوهش و نوآوری در بخش صنعت بیان کرد: پیوند علم و صنعت افق روشنی را در حوزه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ایجاد می‌کند و باید از هر فرصتی برای تحقق این هدف استفاده کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح سرباز صنعت (طرح تاپ) خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح سربازان مشمول پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند دوره خدمت خود را متناسب با رشته تحصیلی در واحدهای تولید بگذرانند.