دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 | تاریخ ارسال: 1398/9/19 | 

 
دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو در راستای اجرای فعالیت های مشترک تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این تفاهم نامه با حضور دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در راستای فعالیت های مشترک امضا شد.
براساس این تفاهم نامه قرار است جشنواره بهره وری در حوزه صنایع معدنی با محوریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود.
دکتر مالک نادری مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این جلسه گفت: سازمان ایمیدرو نقش موثری در صنعت و معدن کشور ایفا می کند و اکنون صنایع و معادن زیادی تحت نظر این سازمان فعالیت  می کنند.
وی افزود: درحال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیرهمکاری خوبی با این سازمان دارد و امیدواریم این همکاری ها توسعه یابد.
مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: براساس قانون بودجه سازمان ایمیدرو می تواند بخشی از بودجه خود را به حوزه تحقیقات اختصاص دهد که دانشگاه ها می توانند از این بستر استفاده لازم را ببرند.

************
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبرداد:
فعالیت ۲ شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه ریزی برای فعالیت ۲ شتاب دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه صورت گرفته که اکنون یک شتاب دهنده در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین حسینی تودشکی در جلسه مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مسئولان (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) سازمان ایمیدرو گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه دارد در حوزه نوآوری و توسعه آن در زمینه معدن فعالیت های جدی داشته باشد.
وی افزود: براین اساس برنامه ریزی برای فعالیت ۲ شتاب دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه صورت گرفته و اکنون یک شتاب دهنده حوزه معدن در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: شتاب دهنده دوم در حوزه معدن نیز قرار است در دومین برج فناوری این دانشگاه که درحال ساخت است راه اندازی شود.
دکتر حسینی تودشکی خاطرنشان کرد: در این شتاب دهنده ها کسب و کارهای مرتبط با حوزه معدن با محوریت توسعه شرکت های دانش بنیان پیگیری خواهد شد.
وی عنوان کرد: باتوجه به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه و تبدیل تحقیقات دانشگاهی به محصول قابل استفاده در جامعه از برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر است بنابراین دانشگاه فعالیت در حوزه معدن را در اولویت خود قرارداده است.
دکتر حسینی تودشکی اضافه کرد: موضوع مدرسه کسب و کار میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اتاق بازرگانی تهران درحال پیگیری است که فضایی  برای این مدرسه در نظر گرفته شده است.

****************
رئیس دانشگاه تاکید کرد:
همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ایمیدرو

 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به شروع همکاری ها میان این دانشگاه و سازمان ایمیدرو گفت: باید تلاش کنیم تا پروژه ها و طرح های اثرگذار با این سازمان داشته باشیم.
دکتر احمد معتمدی در جلسه مشترک سازمان ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این سازمان بودجه خوبی برای تحقیقات دارد که دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و محققان می توانند با تدوین طرح های تحقیقاتی موثر از این بودجه استفاده کنند.
وی با اشاره به آغاز همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو افزود: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا این دانشگاه و سازمان ایمیدرو طرح های تحقیقاتی مشترک و اثرگذار با یکدیگر داشته باشند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این دانشگاه براساس قراردادی که با اتاق بازرگانی تهران دارد درحال پیگیری پروژه های مختلف از جمله پروژه های معدنی است.
دکتر معتمدی بیان داشت: قرارداد این دانشگاه با اتاق بازرگانی تهران یک فعالیت بلند مدت و مستمر خواهد بود.

****************
رئیس هیات عامل ایمیدرو خبرداد:
راه اندازی مرکز استارت آپ سازمان ایمیدرو تا پایان آذرماه
رئیس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی مرکز استارت آپ این سازمان تا پایان آذرماه خبرداد و گفت: دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر می توانند در این مرکز فعالیت کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، خداداد غریب پور در جلسه مشترک سازمان ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: براساس آمارهای موجود سازمان ایمیدرو امسال در حوزه پژوهشی رشد ۵۰ درصدی و در حوزه آموزشی رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: توسعه اکتشافات، ورود سرمایه گذار خارجی به بخش معدن و احیا معادن کوچک از برنامه های این سازمان است که در تمامی این موارد دانشگاه ها می توانند به این سازمان کمک کنند.
غریب پور خاطرنشان کرد: این سازمان از ۴ هزار معدن کوچک غیر فعال تاکنون توانسته است ۵۵ معدن را فعال کند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بهره وری گفت: تاکید داریم که در جشنواره امسال موضوع بومی سازی و توجه به فناوری و دانش روز نیز ملاک ارزیابی ها قرار گیرد.
دکتر همایون کتبیه نیز در این در جلسه گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری خود را سازمان ایمیدرو آغاز کرده و باتوجه به پتانسیل این سازمان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر این همکاری ها می تواند توسعه یابد.
وی افزود: در صورتی که صنایع درخواست داشته باشند دانشگاهیان می توانند به نیازهای صنایع پاسخ دهند.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: باتوجه به اینکه ایران در شرایط تحریم قرار دارد بنابراین دانشگاهیان می توانند با ارتباط موثر خود با صنایع و رفع نیازهای صنایع و جامعه، تحریم ها را خنثی کنند.
دکتر اکبر اصفهانی پور رئیس دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: این دانشکده در حوزه های مهندسی مالی، ریسک های مالی فعالیت های تخصصی زیادی انجام داده است و جز اولین دانشکده های کشور در طراحی و اجرا این رشته ها بوده است.