در جلسه سوم کارگاه رسم انتخاب دانشگاه امیرکبیر مطرح شد؛ بلوغ های هفت گانه برای ازدواج

 | تاریخ ارسال: 1398/9/20 | 
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، سیدعلی محمدپور از برگزاری جلسه سوم کارگاه رسم انتخاب در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با موضوع بررسی بلوغ های لازم برای یک ازدواج موفق خبر داد.
سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود: در جلسه سوم این کارگاه مباحث پیرامون انواع بلوغ های 7 گانه مالی، عاطفی، اجتماعی، شخصیتی، فرهنگی، معنوی و مذهبی و بلوغ جنسی برای ازدواج توسط حجت الاسلام برمایی تشریح شد.
 حجت الاسلام برمایی در بخشی از این موضوع به بلوغ اجتماعی پرداخت و خاطر نشان کرد: دانستن پیرامون موقعیت شغلی خود و آینده کاری، داشتن دورنمایی از جایگاه اجتماعی و همچنین مواردی مثل ادامه تحصیل و ادامه آن، شهر و کشور محل زندگی، خدمت سربازی و... مواردی است که یک فرد می بایست قبل از ازدواج پیرامون آن ها خودآگاهی دشته باشد.
محمد برمایی با اشاره به بلوغ مالی در ازدواج اذعان داشت: هر فرد پیش از ازدواج درمورد میزان درآمد و میزان هزینه زندگی خود باید برآورد داشته باشد. بویژه دختر و پسر می بایست پیرامون توقعات حداقل مالی خود در زندگی با یکدیگر گفت و گو کنند و به توافق برسند.
برمایی همچنین ادامه داد: در این زمینه دختران باید توقعات خود را بعضا تعدیل کنند و مقایسه منصفانه ای بین شرایط و رفاه زندگی خود در خانه پدری که پس از سال ها زندگی پدید آمده با زندگی خود  با همسر آینده که در ابتدای راه است، داشته باشند.
گفتنی است، حجت الاسلام برمایی در ادامه علاوه بر توضیح انواع بلوغ های لازم برای ازدواج در بخشی دیگر به پاسخ سوالات دانشجویان پیرامون موضوعات مختلف آشنایی و خواستگاری پرداخت. دانشجویان جهت شرکت در جلسات باقیمانده این کارگاه ‏ها می توانند با ادمین کانال سازمان دانشجویان امیرکبیر به آدرس jd_aut_admin ارتباط برقرار نمایند و در ادامه این دوره ثبت نام نمایند.