وزیر راه و شهرسازی درپنجمین کنفرانس بین المللی پل رشد ۴۴ درصدی بودجه عمرانی در سال آینده

 | تاریخ ارسال: 1398/9/26 | 
وزیر راه و شهرسازی: بودجه عمرانی در سال آینده با رشد ۴۴ درصدی نسبت به امسال همراه بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : مهندس محمد اسلامی در پنجمین همایش بین المللی پل سازی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت :  پیشرفت و توسعه بدون باور قلبی رخ نمی‌دهد و آن باور، این است که کشور را باید خودمان بسازیم و ظرفیت انسانی ما فراتر از آنچه در کشور جذب می‌شود، است.
وی افزود: تعداد طرح‌های در دست اجرا در کشور اگر چه طولانی شده است، اما همواره به دنبال یافتن الگو‌های مناسب و بهره گیری از بخش غیر دولتی بوده ایم.
اسلامی با بیان اینکه ۲۲۰ هزار کیلومتر راه روستایی و شهری و ... در کشور داریم که ۱۲ هزار میلیارد تومان برای نگهداری آن نیاز داریم گفت: بودجه عمرانی در سال پیش رو ۱۱ هزار میلیارد تومان است که نسبت به امسال رشد ۴۴ درصدی داشته است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: باید هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه آهن تا پایان دولت اضافه شود و امسال در بودجه تلاش شده است از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده بیشتر شود.
اسلامی ادامه داد: یکی از پیوست‌های هر طرحی، پیوست مالی است تا توسعه پایدار عملیاتی شود و از روال سنتی استفاده از بودجه دولتی فاصله بگیریم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پیوند دانشگاه و صنعت باید وجود داشته باشد تا دانش به روز باشد. امروز در بحث قیر در مقوله ترکیبات و سازگاری با محیط نیاز به دانش و علم روز کاملا احساس می‌شود که همین نگاه در ساخت و نگهداری از پل‌ها نیز باید باشد.
وی گفت:: شرکت‌های پیمانکاری باید متصل به دانش روز باشند تا دانشگاه نشاط داشته باشد و فناوری موثر و ماندگار خلق کند.
در ادامه این مراسم از برترین‌های صنعت پل سازی کشور مبتنی بر دانش و فناوری با حضور وزیر راه و شهرسازی تقدیر شد.

 
رییس کنفرانس بین‌المللی پل؛
پایش سلامت پُل‌ها آغاز شده است
رییس پنجمین کنفرانس بین‌المللی پل گفت: پروژه‌های پایش سلامت پل‌ها را آغاز کرده‌ایم و اکنون در آزاد راه تهران - شمال در حال اجرا است اما با توجه به اهمیت موضوع باید ارتباط دانشگاه و مدیران دولتی در این زمینه بیشتر شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر :دکتر علیرضا رهایی در پنجمین کنفرانس بین المللی پل در دانشگاه صنعتی امیر کبیر اظهار داشت: در این کنفرانس با توجه به دعوتی که از همه محققان از کشورهای مختلف داشتیم به دلیل برخی مشکلات‌ عده ای از آنها نتوانستند در کنفرانس حضور یابند اما مقالات آنها ارائه می شود.
وی ادامه داد: از دهه ۷۰‌ اولین کنفرانس بین المللی پل آغاز برگزار شد و در سال ۶۹ که موضوع جنگ مطرح بود اما در همان شرایط نیز از ۱۴ کشور محققانی در این کنفزانس حضور یافتند و پیشرفت هایی نیز به دست آمد.
رییس کنفرانس بین المللی پل اظهار داشت: برای توسعه راه سازی و راه آهن سرمایه گذاری هایی انجام می شود و از مصالح و فناوری های نوین نیز استفاده می شود اما مساله مهم در این زمینه بازرسی، تعمیر و نگهداری است که مغفول مانده که با تعامل سازمان راه سازی به این موضوع اهمیت داده شده است.
دکتر رهایی تصریح کرد: ما با سازمان حمل و نقل، راه آهن و بنیاد مستضعفان همکاری مناسبی داشته ایم و زمینه خوبی برای ‌یک همکاری بین دانشگاهی شکل گرفته است که در این مسیر دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت و خواجه نصیر با ما تعامل خوبی داشتند.
وی تصریح کرد: ۲۱۷ چکیده مقاله به کنفرانس ارسال شد و پس از داوری کمیته علمی ۱۷۱ مقاله پذیرفته شد. همچنین برای مشکلات در خصوص خرابی پل‌ها کارگاه های آموزشی و فنی برگزار شده است و تجربیات موفقی در طراحی، ساخت، تعمیر و نگهدای پل‌ها داشته ایم.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر تصریح کرد: در این کنفرانس توسعه تعاملات بین‌المللی و حضور محققان از کشورهای مختلف زمینه همکاری مشترک را آغاز کرده است.
پنجمین کنفرانس بین‌المللی پُل ۲۶ و ۲۷ آذرماه با حضور اساتید و متخصصان داخلی و خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود؛ در این کنفرانس تعداد قابل توجهی مقاله از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه دریافت شده است.

پنجمین کنفرانس بین المللی پل با حضور مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهندس محمد سعیدی کیا وزیر اسبق راه و ترابری، دکتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دکتر خیرالله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، دکتر علیرضا رهایی عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر و رئیس کنفرانس و همچنین جمعی از صاحب نظران، پژوهشگران، دانشجویان، اساتید، مهندسین و مسئولین دستگاه های اجرایی در حوزه های ابنیه فنی و عمران آغاز به کار کرده است