چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود

 | تاریخ ارسال: 1398/10/8 | 

چهاردهمین کنفرانس بین المللی « حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت » با هدف ارائه اخرین دستاوردهای این صنعت برگزاردر دانشگاه صنعتی امیرکبیر می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین عسگریان رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی « حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت » گفت: ۱۱ و ۱۲ دی ماه در محل دانشگاه این کنفرانس با حضور متخصصان حوزه حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت برگزار می شود.
وی با تاکید بر بومی سازی سیستم های حفاظت و اتوماسیون افزود: بسیاری از محققان کشور در مرزهای علم فعال هستند که در صدد هستیم از علم آنها به واسطه چنین کنفرانس هایی بهره ببریم.
وی با بیان اینکه آخرین دستاوردهای حوزه حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت در این کنفرانس ارائه خواهد شد، ادامه داد: در این کنفرانس ۲ سخنران کلیدی از انگلیس و چین خواهیم داشت.
به گفته رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی « حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت »، کارگاههای مختلفی در حاشیه کنفرانس برگزار می شود
وی با بیان اینکه این کنفرانس ها ارتباط بین دو دانشگاه هستند، گفت: در واقع دانشگاهها و صنعت در چنین کنفرانس هایی حضور می یابند و نیاز صنعت به واسطه علم و دانشگاهیان برطرف می شود.
وی با اشاره به محورهای حوزه حفاظت در سیستم های قدرت این کنفرانس خاطر نشان کرد: محورهای این کنفرانس «حفاظت شبکه های هوشمند الکتریکی »، « کاربرد مفاهیم اینترنت اشیا در حفاظت سیستم های قدرت»، «سیستم های حفاظتی ویژه»، « پایش، کنترل و حف گسترده سیستم های قدرت»، « اثرات تولیدات پراکنده در حفاظت سیستم های قدرت»، « امنیت سایبری در سیستم های حفاظتی»، « مکان یابی خطا در شبکه های انتقال و توزیع»، « نگهداری، تعمیرات و بهره برداری سیستم های حفاظت »، «سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری در سیستم های حفاظتی»، « کاربرد سیستم های نوین مخابراتی در حفاظت شبکه های قدرت»، «سازگاری الکترومغناطیسی در سیستم های حفاظتی»، « سیستم زمین و سیستم حفاظتی» هستند.
عسگریان با اشاره به محورهای حوزه اتوماسیون در سیستم های قدرت در این کنفرانس گفت: «اتوماسیون در نیروگاه ها، شبکه های انتقال و توزیع»، « سیستم های اتوماسیون برق در صنعت»، « سیستم های ارتباطی و مخابراتی در اتوماسیون»، « اتوماسیون در سیستم های حفاظت حفاظت و کنترل»، «قابلیت اطمینان و امنیت ددر سیستم های اتوماسیون»، « نگهداری، تعمیرات و بهره برداری از سیستم های اتوماسیون»، « سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری در اتوماسیون »، « بومی سازی سیستم های اتوماسیون»، « اتوماسیون شبکه های هوشمند»، «سنسور های هوشمند و زیرساخت های اندازه گیری پیشرفته» و...از دیگر محورهای اتوماسیون در سیستم های قدرت به شمار می روند.
رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی « حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت »با اشاره به تفاوت این کنفرانس با کنفرانس های برگزار شده سالهای گذشته گفت: حضور سخنرانان علمی برجسته از کشورهای دیگر و برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای حوزه حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت از ویژگی های این کنفرانس نسبت به سالهای گذشته است.
وی ادامه داد:در این کنفرانس که با حضور صاحبنظران و متخصصان برگزار می شود نشست تخصصی علمی نیز دایر خواهد شد.
در حاشیه چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت نمایشگاهی از دستاوردهای شرکتهای بزرگ صنعتی و دانش بنیان برپا می شود.
دکتر حسین حسینیان دبیر چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت عنوان کرد: ما در ابتدا ۱۴۶ مقاله دریافت کردیم و بعد از ارزیابی ها از این تعداد ۴۶ مقاله ارائه می شوند.
وی افزود: ۳۰ مقاله به صورت حضوری و ۱۶ مقاله در قالب پوستر در چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت ارائه می شوند.
وی ادامه داد: همچنین در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی از دستاوردهای حوزه حفاظت و اتوماسیون سیستم های قدرت برگزار خواهد شد که شرکتهای بزرگ صنعتی و برخی از آنها دانش بنیان هستند.
دبیر چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم قدرت با اشاره به شرکت های متقاضی حضور در این کنفرانس گفت: تاکنون ۲۲ شرکت بزرگ صنعتی و دانش بنیان خواهان حضور در نمایشگاه این کنفرانس بوده اند.
حسینیان در ادامه خاطر نشان کرد: در حاشیه این کنفرانس بین المللی کارگاههای آموزشی برگزار می شود. تاکید این کنفرانس در بخش کارگاهها بر جنبه های اموزش های کاربردی و به روز در بخش مقالات و سخنرانی ها است که برای صنعت برق میتواند مفید باشد.