جزئیات برگزاری جشنواره ملی دانش آموزی

 | تاریخ ارسال: 1398/4/6 | 
جزئیات و نحوه برگزاری اردوها، کارگاه‌ها و جشنواره ملی دانش آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جشنواره ملی دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مجموعه‌ای متنوع از مسابقات و پژوهش‌های دانش‌آموزی است که هدف برگزاری این جشنواره انجام فعالیت های پژوهشی توسط دانش آموزان و ارائه آن به سایر دانش‌آموزان است تا در این تعامل، انگیزه برای توسعه و بهبود در موضوع پژوهشی خود را بیابند و یک اتفاق شاد علمی را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به همراه دانش‌آموزان دیگر، دانشجویان و اساتید دانشگاه تجربه کنند.
جشنواره، کارگاه‌ها و اردوهای علمی دانش‌آموزی به همت دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه‌اندازی شده است.
همچنین شرکت در یک رقابت علمی و رتبه بندی و کسب عناوین رتبه‌ای در این جشنواره هدف ثانویه محسوب می شود.
این جشنواره در چهار محور مسابقات علمی، سمینارهای علمی، غرفه های علمی و بخش آزاد در بیش از هفتاد رشته شامل فیزیک، زیست شناسی، نجوم، هنر و معماری، مکانیک، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی، ریاضی، شیمی و ... برگزار می شود.
مسابقات مربوط به رباتیک، سازه ماکارونی، کمیکار، برنامه نویسی، اریگامی، نجات تخم مرغ، مکاسیستم، دومینو، هوافضا و ... از قسمت‌های جذاب بخش مسابقات علمی جشنواره ملی دانش آموزی امیرکبیر محسوب می‌شود.
اردوهای دانش‌آموزی امیرکبیر با هدف آشنایی دانش آموزان با تحقیقات و پژوهش‌های علمی انجام می‌شود که در این اردوها دانش‌آموزان با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رشته‌های فنی- مهندسی نیز آشنا خواهند شد.
مهمترین هدف در این اردوها، ایجاد یک روز شاد و پر نشاط برای دانش‌آموزان به همراه رهاوردهای علمی است. در این روند گرچه دانش‌آموزان مطالبی را فرا می‌گیرند، اما احساس آن‌ها در پایان اردو، شادی و نشاط و فراغت از آموزش‌های روزمره خواهد بود. این اردوها، یک روزه بوده و به مدت ۴ ساعت برگزار می شوند.
کارگاه‌های دانش‌آموزی بخش دیگری از این جشنواره را تشکیل می دهد که این کارگاه ها مجموعه‌ای از آموزش‌های مفهومی است که در آنها مطالبی فراتر و متفاوت از کتاب‌های درسی در قالب کارعملی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود که در این کارگاه‌ها هدف کسب مهارت است و آموزش محض در آن جایی ندارد.
همچنین با هماهنگی مدارس، امکان برگزاری این کارگاه‌ها در مدارس و توسط اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر وجود دارد. این کارگاه‌ها ۱۳ ساعته بوده و شرکت کنندگان در این دوره‌ها از تخفیف ویژه برای ثبت نام در جشنواره ملی دانش‌آموزی امیرکبیر برخوردار خواهند شد.
این کارگاه ها از ۱۵ تیرماه آغاز و تا ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۸ ادامه دارد.  
جشنواره دانش آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۲۲ تا ۲۴ مرداد برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام در این جشنواره تا پایان تیرماه ۱۳۹۸ تعیین شده است.
جشنواره، کارگاه‌ها و اردوهای علمی دانش‌آموزی در محل این دانشگاه به نشانی تهران- خیابان حافظ - پلاک ۳۵۰، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام در جشنواره، اردوها یا کارگاه‌ها به وبگاه جشنواره ملی دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به  نشانیasrf.aut.ac.ir  مراجعه و یا با شماره‌های ۶۴۵۴۵۶۶۸ و ۶۴۵۴۵۶۵۴ و ۰۹۰۱۷۰۷۰۳۲۶ تماس حاصل کنند.