پیش ثبت نام مسابقات فیرا کاپ آزاد ایران 2020 آغاز شد

 | تاریخ ارسال: 1398/11/13 | 
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا از آغاز پیش‌ثبت‌نام رقابت‌های بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی ایران خبر داد و گفت: تیم‌های متقاضی برای شرکت در این دوره از رقابت ها تا ۲۰ اسفندماه مهلت دارند تا مستندات فنی ربات های خود را ارائه دهند. پیش ثبت‌نام رقابت‌های بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی ایران (فیراکاپ آزاد ایران) از ۲۳ آذرماه آغاز و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.
به گزارش روابط دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر سروش صادق نژاد برگزاری نهمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی ایران ۲۰۲۰، را با عنوان "فیراکاپ آزاد ایران" از ۲ تا ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ دانست و افزود: "فیراکاپ آزاد ایران" توسط کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، برگزار می‌شود.
وی این مسابقات را یکی از کامل‌ترین مسابقات رباتیک در کشور و منطقه دانست و اظهار کرد: این دوره تمامی شاخه‌‌های رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی را در بر می‌گیرد.
نائب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا از آغاز پیش ثبت نام این مسابقات خبر داد و گفت: این پیش ثبت‌نام تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد و تیم‌های متقاضی ازاول دی ماه تا ۵ اسفندماه مهلت دارند تا نسبت به ارسال مستندات فنی تیم و پژوهش‌های خود اقدام کنند.
صادق نژاد با بیان اینکه اعضا کمیته فنی این مسابقه از ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفندماه اقدام به بررسی مستندات فنی تیم‌ها خواهند کرد، ادامه داد: تیم‌های منتخب بر اساس صلاحیت،‌برای شرکت در انتخاب خواهند شد.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام نهایی تیم‌ها در این رقابت از ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز و تا ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: تیم‌های برتر این مسابقات می‌توانند در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۲۰ که سال جاری در کشور برزیل برگزار می‌شود، حضور یابند.
صادق‌نژاد افزود: میزبانی مسابقات جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا در سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱میلادی) بر عهده کشور عزیزمان ایران بوده که با حضور ۲۸ کشور صاحب سبک برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه ها با صنعت می تواند از اهداف رویدادهای فناورانه در کشور باشد، یادآور شد: در این راستا در قالب برنامه‌های مشترکی که با صنایع وابسته داریم درصدد آن هستیم تا بسترسازی مناسبی جهت معرفی دستاوردهای کاربردی دانشجویی به صنعت داشته باشیم.