رئیس دانشگاه: منتظر دریافت نیاز بخش صنعت هستیم

 | تاریخ ارسال: 1398/4/18 | 
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه نتوانستیم سازوکاری متناسب بین دانشگاه و صنعت ایجاد کنیم، گفت: دانشگاه‌های ما برخلاف دانشگاه‌های کشورهای خارجی تقاضامحور نیستند و سازوکار لازم برای ارتباط با صنعت در دانشگاه‌ها ایجاد نشده و این باعث ضعف در دانشگاه‌ها شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : دکتر سید احمد معتمدی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری که در دانشگاه الزهرا برگزار شد، گفت : دانشگاه‌های ما از رشد کمی و کیفی بسیار خوبی برخوردارند و حتی اگر با بالاترین استانداردهای جهانی نیز به آن‌ها نگاه کنیم، جوابگوی منابع انسانی مورد نیاز بوده‌اند.
وی در ادامه تصریح کرد: من به عنوان رئیس دانشگاه در وضعیت ارتباط صنعت و دانشگاه تفاوتی با دو سال پیش نمی‌بینم. همانگونه که دو سال پیش بود، الان نیز به همان صورت است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر آنقدر درگیر مسائل خرد هستیم که به مسائل اصلی نمی‌رسیم. ما نتوانسته‌ایم سازوکار لازم را برای ارتباط دانشگاه و صنعت داشته باشیم و این باعث ضعف در دانشگاه‌ها شده است.
به گفته وی، دانشگاه‌های ما تقاضا محور نیستند. برخلاف دانشگاه‌های خارج از کشور که همه تقاضا محور هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: باید سازوکارهای ارتباط صنعت و دانشگاه ایجاد شود و صنایع به سمت دانشگاه‌ها حرکت کرده و نیاز خود را منتقل کنند تا دانشگاه‌ها نیز فعال شوند.
وی افزود: حرکت‌های خوبی شروع شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در دانشگاه‌ها ایجاد شده و اینها زمینه‌های خوبی برای ایجاد این سازوکار هستند و این باعث می‌شود دیگر تصور نشود که دانشگاه فقط جای مقاله‌نویسی است. مشکل اکنون ما، سازوکار لازم برای برقراری ارتباط با صنعت است و ما منتظر دریافت نیاز بخش صنعت هستیم.

مطالب مشابه