عرضه پمپ‌های مقاوم به سایش

 | تاریخ ارسال: 1398/4/18 | 
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یکی  از شرکت های مستقر در مرکز کارآفرینی دانشگاه موفق به ساخت پمپ‌های مقاوم به سایش با طول عمر دو برابر نمونه‌های مشابه شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر :به منظور پمپاژ سیال دو فازی مایع -جامد از پمپ‌های خاصی به نام پمپ‌های "اسلاری" استفاده می‌شود.
طبق استاندارد ANSI۱۲.۱-۱۲.۶ این پمپ‌ها قابلیت پمپاژ اسلاری (جامد- مایع) با فراوانی حجمی ۲ درصد تا ۵۰ درصد و چگالی نسبی ذرات یک تا ۵٫۳  را دارد.
متخصصان شرکت پارس فن‌آوران رادین با تکیه بر دانش تحلیل و طراحی این دسته از پمپ‌ها و به کاری‌گیری جنس‌های مقاوم به سایش، پمپ‌های مقاوم به سایش را تولید کردند که در در سخت‌ترین شرایط کاری، عملکرد و عمر مناسبی دارند.
پمپ‌های اسلاری تولید شده مقاومت بسیار بالایی در برابر ذرات ساینده و با چگالی بالا را دارند و در طول عمرشان بازدهی خود را حفظ خواهند کرد.
این پمپ‌ها در حال حاضر در سایز‌های متنوع و با سیستم‌های گوناگون برای انتقال پیچیده‌ترین سیالات تولید شده است.
این محققان در این مطالعات توانستند به ساخت پمپ‌های مقاوم به سایش با طول عمر دو برابر نمونه‌های مشابه دست یابند.
از این پمپ ها می توان در کارخانجات فرآوری معادن،  صنایع آهن و فولاد (پمپ آب خنک کن)، سدها (حذف مواد ته نشین شونده)، نیروگاه های فسیلی (حذف مواد ته نشین) ، صنایع کاغذ سازی،  نفت و گاز (پمپ گل حفاری)، آب و فاضلاب (لایروبی مسیر‌های آب)و  شیلات و صنایع دریایی استفاده کرد.