تفاهم نامه همکاری با دانشگاه «زاخو» کردستان عراق

 | تاریخ ارسال: 1398/4/25 | 

دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و زاخو کردستان عراق در راستای فعالیت های علمی و آموزشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این جلسه گفت: علاقه مند هستیم تا روابط علمی و آموزشی با دانشگاه های کردستان عراق از جمله دانشگاه زاخو داشته باشیم.
وی تاکید کرد: ما از گذشته همکاری های خوبی با دانشگاه های کشور عراق و برخی دانشگاه های کردستان عراق داشتیم اما فکر می کنم این همکاری می تواند افزایش یابد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در راستای این تفاهم نامه می توانیم در زمینه دوره های مشترک و همکاری در پروژه های مشترک دو دانشگاه با یکدیگر داشته باشیم .
دکتر معتمدی عنوان کرد: درحال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوره های مشترک خوبی با دانشگاه های معتبر اروپا و اسیا دارد که می توان بخشی از این دوره ها به نیاز دانشگاه زاخو اختصاص داد.
وی اضافه کرد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه هدفمان این است که بتوانیم جز ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا شویم که در این راستا رشد خوبی داشته ایم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: همچنین تلاش داریم در چرخه اقتصادی کشور نقش موثرتری داشته باشیم که در این راستا اقدام به راه اندازی مراکز نوآوری و تقویت  این مراکز کردیم.
دکتر معتمدی ادامه داد: در برج فناوری دانشگاه بیش از ۱۵۰ مرکز رشد و شرکت دانش بنیان فعال هستند که برنامه داریم ظرفیت برج فناوری دانشگاه را به دو برابر افزایش دهیم.

**************

رئیس دانشگاه زاخو تاکید کرد:
دانشگاه امیرکبیر یکی از مشهورترین دانشگاه های ایران است

رئیس دانشگاه زاخو گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از مشهورترین دانشگاه های ایران به شمار می رود و در پیشرفت این کشور نیز بسیار موثر بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر لزگین عبدی جمیل  در جلسه امضا تفاهم نامه میان              دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و زاخو کردستان عراق گفت: بازدیدی که از دانشگاه صنعتی امیرکبیر داشتیم این بستر را فراهم می کند که ارتباط ما با این دانشگاه افزایش یابد.
وی با بیان اینکه کردستان عراق و ایران دارای مشترکات فرهنگی و تاریخی هستند، افزود: بنابراین دانشگاه های ایران و کردستان عراق می توانند همکاری علمی و آموزشی بیشتری با یکدیگر داشته باشند.
رئیس دانشگاه زاخو کردستان عراق تاکید کرد: دشمنان تلاش دارند ایران و کردستان عراق در سطح پایینی از علم و آموزش باشند اما با همکاری یکدیگر می توانیم در حوزه های مختلف پیشرفت کنیم.
دکتر لزگین عبدی جمیل  اظهار داشت: دانشگاه زاخو دانشگاه جدیدی است و درسال ۲۰۱۰ تاسیس شده که دارای ۲۷ دپارتمان و ۷ دانشکده است.
وی افزود: این دانشگاه دارای ۷ هزار و ۵۰۰ دانشجو است و تاکنون ۱۰۰ فارغ التحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد داشته است.
دکتر لزگین عبدی جمیل  عنوان کرد: در کردستان عراق خیلی مشکلات در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه داریم که برنامه داریم این روند بهبود یابد.
وی اضافه کرد: هدف ما از این جلسه و امضا تفاهم نامه پیشرفت دانشگاه و کمک دانشگاه صنعتی امیرکبیر به توسعه صنعت کردستان عراق است.
رئیس دانشگاه زاخو کردستان عراق گفت: هدف این است که پروژه های مشترک انجام دهیم که به هر دو طرف سود برسد.
دکتر لزگین عبدی جمیل  افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر زمینه علمی و صنعتی ما را بهبود خواهد بخشید که بتوانیم به صنعت خود خدمات لازم را ارائه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از توان اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تجهیز آزمایشگاه های مهندسی نفت و آموزش تکنسین برای آزمایشگاه های دانشگاه موضوعاتی است که علاقه مند هستیم با دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری داشته باشیم.