برای سال تحصیلی جدید صورت می گیرد؛ جزییات اجرای قرارداد مولانا میان دانشگاه امیرکبیر و ۱۷ دانشگاه کشور ترکیه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ | 
براساس قرارداد مولانا در ترم تحصیلی جدید ارتباط میان ۱۷ دانشگاه کشور ترکیه با دانشگاه صنعتی امیرکبیر فراهم شده است که جزئیات استفاده متقاضیان از مزایای این ارتباط اعلام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، براساس تلاش های صورت گرفته در ایجاد ارتباطات گسترده میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه های کشور ترکیه و تبدیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر به هاب ارتباطی با دانشگاه های ترکیه و انعقاد قریب به ۹۰ قرارداد مولانا و اراموس پلاس، هم اکنون برای ترم تحصیلی پیش رو با ۱۷ دانشگاه ترکیه ای قرارداد مولانا فعال شده است.
جزئیات استفاده از مزایای این قرارداد به شرح زیر است:

۱. برنامه مولانا برای دانشجویان ماهیانه ۱۳۰۰ لیر و برای اساتید حدود ۵۰۰۰ لیر در نظر می گیرد که متقاضیان برای اطلاع از کلیات این طرح لازم است فایل های راهنمای Special attachments Files را مطالعه کنند.
۲. فهرست اکسل حاوی اطلاعات دانشگاه ها در اینجا و کلیه مستندات مرتبط با فایل های مرتبط با قرارداد مولانا برای دانشگاه های مختلف بر اساس فایل اکسل راهنما در اینجا قابل دریافت است.
۳. برای اطلاع از وجود رشته/گرایش نزدیک به رشته فعلی در هر دانشگاه اگر در قسمت  
Special attachments Files توضیحی داده نشده بود با مراجعه به سایت آن دانشگاه از وجود آن رشته مطمئن شوید.
۴. برای هر دانشگاه فرد مسئول و ایمیلی در اکسل پیوست نوشته شده است که لازم است سوالات صرفا و از این افراد پرسیده و از طرح هرگونه سوال با دفتر همکاری های بین الملل دانشگاه امیرکبیر خودداری شود.
۵. در قسمت File Names به اختصارS برای دانشجویان و F برای اساتید به کار رفته است.
۶. اغلب فرم ها ۹۰درصد با هم مشابهت دارند و لذا از تعدد فرم ها واهمه نداشته باشید.
۷. هیچ محدودیتی در ارسال تقاضا به دانشگاه ها نیست و در صورت وجود شرایط می توانید برای هر ۱۷ دانشگاه اقدام کنید. درخواست ها به صورت کاملا جداگانه توسط دانشگاه ها و وزارت علوم ترکیه بررسی خواهد شد.
۸. مدارک مورد نیاز برای دانشجویان تکمیل فایل ورد + ریز نمرات به انگلیسی + مدرک زبان معتبر و برای اساتید تکمیل فایل ورد و CV است.
۹. به صورت کلی ثبت نام ها به سه شیوه تقسیم می شوند:
- عمده آن ها باید فایل وردی تکمیل شده + ریز نمرات + مدرک زبان انگلیسی به صورت مستقیم توسط داوطلب برای ایمیل ذکر شده ارسال شود. همچنین برای اساتید نیز نیاز است تا فایل ورد + CV برای ایمیل مذکور ارسال شد.
- برخی از دانشگاه ها سیستم آنلاین کاملا خودکار را راه اندازی نموده اند و کلیه مستندات را در سامانه ای که لینک آن در اکسل ذکر شده ارسال شود.
- برخی دانشگاه ها نیز صرفا اسامی داوطلبان را از دانشگاه امیرکبیر درخواست کرده و یا بعد از ارسال مستندات آنلاین نیز از دانشگاه تایید میخواهند بنابراین با توجه به حجم کاری خواهشمند است در همه موارد ارسال مستقیم به ایمیل های مذکور را داشته باشید و در صورتی که با پیامی از سوی دانشگاه مواجه شدید که نیاز به تایید از طرف دانشگاه امیرکبیر هست، و یا هرگونه بازخوردی از دانشگاه ها در خصوص نحوه ارسال مستندات دریافت کردید را مستقیما با Abhary.maut.ac.ir در میان بگذارید تا بررسی شود و با توجه به حجم درخواست ها ممکن است کمی فرآیند پاسخ دهی طول بکشید.
۱۰. فایل ورد + ریز نمرات (انگلیسی و قایل دریافت از پورتال) و همچنین ارسال مدرک زبان معتبر را همگی در یک فایل زیپ و به نام خود به انگلیسی ذخیره و ایمیل کنید . از تعدد ارسال ایمیل و مستندات جدا خودداری شود.
۱۱. بنا به تجربیات دوره های گذشته مدرک زبان بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت نبود مدرک زبان معتبر معمولا پرونده برگشت می خورد، در عین حال اگر مدرک زبانی غیر از تافل، آیلتس و سایر مدارک معتبر جهانی دارید حتما با ایمیل داده شده برای هر دانشگاه مکاتبه صورت گیرد.
۱۲. به ددلاین ها توجه شود و در صورتی که به هر نحوی بخشی از مدارک شما که طبیعتا صرفا مدرک زبان می تواند باشد آماده نیست با ایمیل داده شده برای هر دانشگاه مکاتبه صورت گیرد. مواردی که ددلاین ها زودتر بوده و یا تاریخ ذکر نشده را در اولویت قرار دهید.