دستورالعمل بازگشایی محدود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی وکارگاه‌ها

 | تاریخ ارسال: 1399/2/14 | 
اطلاعیه معاونت پژوهش و فناوری
دستورالعمل بازگشایی محدود آزمایشگاه‌‏های تحقیقاتی و کارگاه‏‌ها
قابل توجه اساتید، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشکدهها و گروههای آموزشی
 
به منظور حفظ سطح کیفی و کمی فعالیت‌های پژوهشی و انجام پروژه‌های صنعتی دانشگاه در دوران شیوع بیماری ویروس کووید ۱۹ ، دستورالعمل زیر برای دانشجویان و اساتید تنظیم گردیده است تا با رعایت تمامی اصول بهداشتی و حفظ سلامت، برنامه‌های پژوهش و فناوری خود را در آزمایشگاه‌‏های تحقیقاتی وکارگاه‏‌ها بتوانند ادامه دهند.
فعالیت‏‌های پژوهشی تیم‏‌های تحقیقاتی دانشگاه شامل پروژه‌‏های تحصیلات تکمیلی و پروژه‏‌های صنعتی که برای پیشرفت و ادامه کار نیاز به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی و سخت‏افزارهای محاسباتی خاص دارند، شامل این دستورالعمل می‏شوند و نظارت بر حسن انجام آن بر عهده هیات رئیسه دانشکده‌‏ها است. 
  1. درخواست دانشجو: برای ورود به دانشگاه به منظور انجام بخش تجربی پروژه، دانشجو درخواست خود را بصورت کتبی به همراه تایید استاد راهنما به دانشکده تحویل می دهد. در خصوص قراردادهای صنعتی نیز ورود دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه مشروط به اعلام کتبی استاد و دانشجو بلا مانع است. به منظور تسهیل در رفت و آمد دانشجو به دانشگاه، روسای دانشکده‏‌ها فهرست دانشجویان متقاضی را به حراست دانشگاه اعلام می نماید.
  2. دانشجویان دکتری: دانشجویان دکترا صرفنظر از ماهیت پروژه (تجربی یا نظری) و یا نوع فعالیت پژوهشی (پایان نامه دکترا یا همکاری در قرارداد صنعتی) با رعایت پرتکل‌های بهداشتی تحت نظارت استاد راهنما و دانشکده می‏توانند در دانشگاه حضور یابند.
  3. اظهارنامه سلامت و رعایت بهداشت: دانشجو وضعیت سلامتی خود را در خصوص علایم بیماری کووید۱۹ کتبا اظهار نماید و متعهد شود که تمامی اصول بهداشتی در پروتکل بهداشتی مرتبط با آموزش عالی که در پیوست این دستورالعمل آمده است را رعایت می‏نماید. ضمنا فرم خوداظهاری در فایل پروتکل موجود است که پس از تکمیل تحویل دانشکده می گردد.
  4. اسکان: دانشگاه تا زمان صدور مجوز از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا قادر به ارایه خوابگاه به دانشجویان نمی باشد.
  5. نظارت: نظارت بر آزمایشگاه و یا کارگاه مورد استفاده دانشجو توسط استاد راهنما و معاون پژوهشی دانشکده می باشد. در آزمایشگاهای مشترک تحقیقاتی حضور مستمر کارشناس برای نظارت ضروریست.
  6. تراکم انسانی: تعداد دانشجویان فعال در هر آزمایشگاه بصورت هم زمان بر مبنای حداقل فضای آزمایشگاهی ۱۲ مترمربع به ازای هر دانشجو در نظر گرفته شود.
  7. مرکز بهداشت: مدیریت دانشکده‌‏ها تدابیر لازم جهت آموزش دانشجویان برای حضور ایمن در آزمایشگاه‏‌ها، کارگاه‏‌ها و اتاق‌‏های کامپیوتر را اتخاذ نمایند و در این خصوص از خدمات مرکز بهداشت استفاده شود.
  8. ساعات کاری: مدت زمانی که دانشجویان می‏توانند در آزمایشگاه‏‌ها، کارگاه‏‌ها و اتاق‏‌های کامپیوتر به فعالیت‏‌های پژوهشی بپردازند روزانه از ۸ صبح الی ۱۸ عصر و تنها در ایام غیرتعطیل است.
  9. حضور سایر پژوهشگران: حضور اساتید همکار پژوهشگر و پسا دکتری مانند اعضاء هیئت علمی رسمی دانشگاه با رعایت دستوالعمل‏‌های بهداشتی بدون محدودیت می باشد.
  10. مکاتبات اداری: لازم است متقاضی حضور در آزمایشگاه‏‌های تحقیقاتی، کارگاه‌‏ها و اتاق‏‌های کامپیوتر، درخواست خود را از طریق ایمیل به استاد راهنما ارسال نماید و در ادامه استاد راهنما در صورت تایید، آنرا به رئیس دانشکده جهت هماهنگی‏‌های بعدی منعکس نماید.
* در خصوص موارد فوق، پاسخ به سئوالات دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا پایان شرایط ویژه حاکم بر کشور از طریق پست الکترونیکی به آدرس  pd.researchaut.ac.ir    خواهد بود. همکاران ما در مدیریت امور پژوهشی سعی دارند در اسرع وقت به کلیه سئوالات دانشجویان و اساتید گرامی پاسخ دهند.

جهت مشاهده دستور عمل‌های بهداشتی آموزش عالی کلیک نمایید.