برگزاری نشست کسب و کار دیجیتال و نقش شرکت های دانش بنیان در بومی سازی فناوری چاپ

 | تاریخ ارسال: 1398/6/11 | 
نشست هم اندیشی علمی و تخصصی کسب و کار دیجیتال و نقش شرکت های دانش بنیان در بومی سازی فناوری چاپ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران در این نشست با بیان اینکه در آینده نزدیک صنعت چاپ کشور با تحولات جدیدی روبرو خواهد شد، گفت: در این راستا باید کسب و کارهای دیجتال و فعالیت شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی صنعت چاپ دنبال شود.
وی با بیان اینکه فناوری در صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ تحولاتی ایجاد کرده است، تاکید کرد: طی دو سال گذشته در راستای تحولات ایجاد شده  استارت آپ ها، کسب و کار دیجیتال و شرکت های دانش بنیان در عرصه صنعت چاپ ایجاد شده اند.
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران خاطرنشان کرد: این انجمن از ابتدای فعالیت خود سعی دارد ظرفیت و پتانسیل صنعت چاپ را به کشور معرفی کند این درحالی است که صنعت چاپ به خوبی به جامعه علمی معرفی نشده بود و امروز این امر درحال توسعه است.
دکتر بیطرفان با بیان اینکه صنعت چاپ نیاز به ارتباط تنگاتنگ میان دانشگاه و صنعت است، اظهار داشت: طی سال های گذشته صنعت چاپ به صورت سنتی فعالیت می کرده است اما امروز با سرعت بالای تکنولوژی، صنعت چاپ کشور نیز به سمت روش ها و سیستم های علمی درحال حرکت است.
وی عنوان کرد: بسیاری از مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز صنعت چاپ از خارج کشور تامین می شود بنابراین در راستای بوی سازی این صنعت باید از دانش و تکنولوژی استفاده شود.
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران خاطرنشان کرد: صنعت چاپ باید نیازهای خود را به دانشگاه اعلام کند و دانشگاه نیز براساس نیازهای صنعت حرکت کند.
دکتر بیطرفان گفت: امروز صنعت چاپ باید به دنبال ایجاد شرکت های دانش بنیان باشد که این امر اولویت و سیاست انجمن علمی فناوری چاپ ایران است.