در یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری امیرکبیر؛ پاوربانک چند منظوره قابل حمل ساخته شد/ تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی، فیلم برداری و ...

 | تاریخ ارسال: 1399/5/14 | 
محققان در یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت یک پاوربانکی شدند که در راستای تسهیل شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین­های فیلم­برداری به کار می رود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محققان شرکت فناور «بهینه­سازان توسعه پایافن»، مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دستگاه پاوربانک چندمنظوره قابل حمل را طراحی کردند.
مهندس محمدعلی وکیلیان زند مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص پاوربانک طراحی شده در این شرکت گفت: این تجهیز که به سفارش صنایع و کارفرمای بیرونی بوده، به­منظور تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی (مانند گوشی­های تلفن همراه، کلاس­های مختلف بیسیم­های مخبراتی و …)، تجهیزات فیلم­برداری (مانند دوربین­ها و ...)، ساخته شده است.
وی با بیان اینکه این پاوربانک دو درگاه شارژ USB با توان­های مختلف و دو درگاه شارژ جک آداپتوری (شارژ معمولی و شارژ سریع) به­عنوان خروجی دارد، گفت: منبع اصلی تأمین انرژی این پاوربانک یک پک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۲۲ آمپر ـ ساعت است.
به گفته وی، این تجهیز، آزمایش­های اولیه را در فضای کار و عملیات با موفقیت گذرانده و هم­اکنون آماده تولید انبوه با سفارش کارفرما است.
وکیلیان با اشاره به ویژگی های این محصول گفت: وزن و ابعاد مناسب، استفاده از تکنیک­های کنترل دیجیتال برای چهار منبع تغذیه سوییچینگ به­کاررفته، حفاظت­های کامل ورودی و خروجی مدارهای سوییچینگ، قابلیت شارژ همزمان تا چهار دستگاه بدون ایجاد مشکل، بازدهی بالا، و امکان ارائه نمایش لحظه­ای مشخصه­های اصلی عملکردی از قبیل مقدار ولتاژ و جریان خروجی و نیز مشخصه­های کاری باتری از قبیل ولتاژ جریان و دمای آن، از مزایای اصلی این دستگاه به شمار می رود.