معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خبرداد: تخلفات در امتحانات مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بسیار کم بود/جرایم سنگین برای متخلفان

 | تاریخ ارسال: 1399/6/5 | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه گزارش های رسیده درخصوص تخلفات امتحانی در ترم گذشته که امتحانات به صورت مجازی برگزار شد از ترم های عادی کمتر بوده است، گفت: برای تخلف امتحانی در ترم های مجازی جرایم سنگین وضع می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیاوش خرسندی گفت: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی برگزار شد که براساس گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب برگزار شد و تنها گزارش های محدودی درخصوص تخلفات امتحانی به دانشگاه ارائه شد.
وی افزود: سیاست دانشگاه و شورای انضباطی در رابطه با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه درخصوص این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.
دکتر خرسندی خاطرنشان کرد: شورای انضباطی دانشگاه در کمترین زمان به گزارشات ارائه شده، رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد.
وی با بیان اینکه فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است، افزود: تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: شورای انضباطی دانشگاه درخصوص تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم نیز صادر خواهد شد که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.
دکتر خرسندی خاطرنشان کرد: ترجیح دانشگاه بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی از جمله انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی نیز استفاده می کنند.
وی ادامه داد: همچنین برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید نیز استفاده خواهد شد.

 
نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نیز گفت: در تابستان امسال سه فار اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا پایان تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند.
دکتر خرسندی ادامه داد: در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه بود تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.
وی گفت: در فاز سوم نیز اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: از ابتدای آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خود را آغاز می کنند نیز خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد.
دکتر خرسندی ادامه داد: دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکیملی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.
وی درخصوص تغذیه دانشجویان خوابگاهی نیز گفت: در طول تابستان از سلف های مکمل برای دانشجویانی که در خوابگاه بودند کمک گرفته شد اما به دلیل کرونا استقبال زیادی از این سلف ها نشد.

 
بازگشایی سلف های تغذیه دانشگاه از مهرماه

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: از مهرماه سلف های دانشجویی و سلف های تکمیلی فعال خواهند بود.
دکتر خرسندی افزود: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده به این ترتیب که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی تاکید کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند فعالیت های پژوهشی خود را در این مکان ها انجام دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده نیز به سازمان امور دانشجویان ارائه شده است.
دکتر خرسندی گفت: زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام شود امکانات دانشجویی نیز متناسب با آن برنامه ریزی خواهد شد.
وی تاکید کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی مبنی بر بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که پس از انجام آزمایشگاه مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند .
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم.
دکتر خرسندی تاکید کرد: فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.