اجرای طرح خداقوت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1399/6/18 | 
طرح خداقوت ویژه ایام امتحانات با هدف آگاه سازی و آماده سازی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طرح خداقوت ویژه ایام امتحانات در دانشگاه صنعتی امیرکبیر که هر ساله پیش از برگزاری امتحانات انجام می شد در سال جاری نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا و مجازی بودن امتحانات این طرح متناسب با این شرایط، با برنامه ریزی های معاونت فرهنگی و دانشجویی بعد از امتحانات برای دانشجویان برگزار شد. 
برگزاری جلسات مشاوره آنلاین با دانشجویان، برگزاری کارگاه های تخصصی( ذهن منعطف، عاطفه هراسی، تغییر و ایجاد عادت های جدید، طرح پیشرفت تحصیلی و ...)، برگزاری کمپین موضوعی در ارتباط با کرونا و رسیدگی به مسائل آموزشی، خوابگاهی و ... از جمله اقدامات انجام شده در طرح خدا قوت است. 
همچنین در کنار اجرای این برنامه طرح ارتباط تلفنی، گپ و گفت و نظرسنجی درخصوص روند آموزشی و برگزاری امتحانات نیز از دانشجویان انجام شد. 
در طرح ارتباط تلفنی با دانشجویان که توسط کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی انجام شد، مباحثی از جمله ارجاع دانشجویان دارای مشکل حاد به مرکز مشاوره برای بررسی و درمان، ارجاع دانشجویان دارای مشکلات و سوالات آموزشی به کارشناس اداره و ارجاع دانشجویان نیازمند به مساعدت های تحصیلی، مالی، روانشناسی و .... به مراجع ذی صلاح صورت گرفت. 
همچنین براساس نظرسنجی صورت گرفته از دانشجویانی که با ایشان تماس گرفته شده است ، از برگزاری طرح خداقوت بسیار استقبال کرده و رضایت کافی نسبت به اجرای آن داشته اند. 
در پایان تمام نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات دانشجویان بر اساس فرمهای نظر سنجی تکمیل شده، بررسی وپس از دسته بندی برای مسئولین دانشگاه جهت رسیدگی ارسال شد.