وبینار مشترک بنیاد پژوهش آلمان با دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/2 | 
وبینار مشترک بنیاد پژوهش آلمان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور ۱۵۰ نفر از اساتید کشور از ۲۵ دانشگاه و پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وبینار مشترک بنیاد پژوهش آلمان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه در راستای ایجاد و گسترش فرصت ها و موقعیت های برابر برای همه پژوهشگران کشور در حوزه فعالیت های پژوهشی مشترک و حفظ سطح تعاملات بین المللی در شرایط پیش آمده ناشی از همه گیری کرونا در روزهای ۴ و  ۵ شهریورماه برگزار شد.

این وبینار دو روزه، با ارائه سه سخنران و مشارکت بیش از ۱۵۰ نفر از استادان و محققان ایرانی از مجموع ۲۵ دانشگاه و پژوهشگاه کشور اجرا شد.

پروفسور گئورک قره پتیان استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر یورگ اشنایدر رئیس بخش بین الملل بنیاد پژوهش آلمان، درتا فندل کارشناس بخش بین الملل بنیاد پژوهش آلمان سخنرانان اصلی این وبینار بودند.

معرفی ساختار مدیریت پژوهش در کشور آلمان، معرفی برنامه های حمایت مالی بنیاد پژوهش آلمان از پروژه های پژوهشی دوجانبه از راه دور و معرفی ساختار حمایت مالی پروژه های مشترک در کشور آلمان محورهای ارائه شده در این وبینار بود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه نخست تعداد پروپوزال های پذیرفته شده همکاری مشترک در بنیاد پژوهش آلمان را میان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ایران در سال گذشته میلادی داراست، اعضای هیات علمی این دانشگاه، طی سالهای اخیر تجربه و دانش مناسبی را در تعریف پروژه و نگارش پروپوزال ها به دست آورده اند.