26 و 27 آذرماه 1398؛ پنجمین کنفرانس بین المللی پل در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود

 | تاریخ ارسال: 1398/7/13 | 
پنجمین کنفرانس بین المللی پل ۲۶ تا ۲۷ آذرماه با حضور اساتید و متخصصان داخلی و خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر علیرضا رهایی رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل گفت: پنجمین کنفرانس بین المللی پل با حضور متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه ۲۶ و ۲۷ آذرماه برگزار می شود.
وی افزود: براساس زمانبندی صورت گرفته شرکت کنندگان تا ۲۴ آبان ماه مهلت دارند اصل مقالات را ارائه کنند .
رئیس  پنجمین کنفرانس بین المللی پل تاکید کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس بررسی موضوعات پایش سلامت پل ها، ایده های خلاقانه از نظر استفاده از مصالح و تکنولوژی نوین در طراحی و ساخت پل ها است.
دکتر رهایی عنوان کرد: برای برگزاری این کنفرانس مشارکت بسیار خوبی از سوی ارگان ها و مراکز علمی و تحقیقاتی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در برگزاری این کنفرانس دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، تهران، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تفرش و علم و صنعت مشارکت دارند. این درحالی است که برخی مراکز علمی در خارج از کشور از جمله دانشگاه استانبول و موسسه فدارسیون بین المللی بتن ( FIB) نیز در برگزاری این کنفرانس مشارکت کرده اند.
رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل اظهار داشت: در برگزاری این کنفرانس وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان، شرکت آزاد راه تهران شمال، شرکت مترو تهران، شهرداری تهران، معاونت فنی و عمرانی وزارت کشور، انجمن شرکت های راه سازی، انجمن شرکت های ساختمانی، جامعه مشاوران، انجمن مهندسان عمران ایران و انجمن مهندسی پل نیز مشارکت کرده اند.
دکتر رهایی اظهار داشت: در این کنفرانس دو روزه ۵ کارگاه آموزشی با محوریت طراحی و بهسازی پل ها، پایش سلامت پل، بهسازی لرزه ای پل ها، "آبشستگی، هیدرولیک و هیدرولوژی پل ها"  یز برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: در برگزاری این کنفرانس تعداد قابل توجهی مقاله از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه ارسال شده است.
رئیس  پنجمین کنفرانس بین المللی پل گفت: مهمترین هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی محققان و مهندسان با آخرین یافته های علمی در مهندسی پل است.
دکتر رهایی افزود: برگزاری این کنفرانس فرصت و زمینه برای ارائه تجربیات علمی و اساتید، دانشجویان و مهندسان کشور را فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: پل ها جز گران ترین سازه ها بشمار می روند و باتوجه به اینکه پل ها زمینه توسعه ارتباطات و حمل و نقل را در کشورها فراهم می کنند بنابراین برگزاری این کنفرانس می تواند کمک شایانی به حل مشکلات مختلف در زمینه های عمرانی، راه و راه آهن کند.
رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی پل گفت: پیش بینی می کنیم طی دو روز برگزاری این کنفرانس ۸۰ مقاله ارائه شود.
دکتر رهایی افزود: همچنین در حاشیه این کنفرانس بازدیدهایی از مسیر آزاد راه تهران شمال، مترو تهران و دیگر بناهای ساخته شده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: در کنار این کنفرانس نمایشگاهی از شرکت ها و موسساتی که مصالح مربوط به ساخت پل در داخل کشور تولید می کنند و شرکت هایی که کارهای بدیع و مهمی در پل سازی انجام دادند، برگزار خواهد شد.