توسط انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر صورت گرفت؛ حضور فعال در اولین « نمایشگاه مجازی کتاب» و جشنواره های ملی سالانه کتاب / چاپ بیش از ۴۰ عنوان کتاب جدید در سال ۹۹

 | تاریخ ارسال: 1399/11/1 | 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از حضور انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با بیش از ۲۰۰ عنوان در اولین « نمایشگاه مجازی کتاب» خبر داد.
رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود: با توجه به همه گیری بیماری کرونا و لغو نمایشگاه بین المللی کتاب در بهار سال جاری، با هماهنگی های به عمل آمده از سوی «خانه کتاب و ادبیات ایران» این نمایشگاه از  روز اول بهمن ماه شروع و تا ششم بهمن ماه ادامه خواهد یافت.
مهدی ورسه ای با اشاره به حضور انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر در این دوره ادامه داد: انتشارات این واحد هم چون سال های گذشته حضوری جدی در این نمایشگاه خواهد داشت و با کتب متعدد در حوزه فنی-مهندسی، علوم پایه و مدیریت پذیرای علاقمندان در حوزه کتب دانشگاهی می باشد.
وی با اشاره به فرآیند چاپ کتب در این انتشارات در بازه زمانی یک سال گذشته خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات ناشی از همه گیری کرونا از جمله تعطیلی دانشگاه ها و در ادامه عدم حضور فیزیکی دانشجویان و اساتید در سال جاری از یک سو و همچنین گرانی سرسام آور کاغذ از سوی دیگر، این انتشارات با قوت هر چه بیشتر به نشر کتب اشتغال داشت که حاصل آن چاپ بیش از ۴۰ عنوان کتاب جدید در حوزه فنی-مهندسی و مدیریت می باشد.
ورسه ای همچنین به موفقیت های کتب این انتشارات در جشنواره های سالانه کتاب اشاره داشت و گفت: این انتشارات در جشنواره های سالانه کتاب حضوری فعال دارد از جمله در سال جاری همچون سال گذشته، یکی از کتاب های این انتشارات با عنوان «اصول طراحی و کاربرد سامانه های خورشیدی» تألیف، آقایان مهندس مصطفی اسماعیلی شایان، دکتر غلامحسن نجفی و خانم دکتر شیوا گرجیان در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی؛ به عنوان «شایسته تقدیر» برگزیده شد.
مدیر مسؤول انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر در پایان در خصوص «نمایشگاه مجازی کتاب» عنوان داشت: علاقمندان جهت خرید کتب این انتشارات در نمایشگاه مجازی کتاب می توانند به سایت نمایشگاه به آدرس https://book.icfi.ir مراجعه نموده و با وارد کردن عناوین کتب مورد نظر خرید خود را با تخفیف های مصوب انجام دهند.
گفتنی است؛ دانشجویان، اساتید، صنعت­گران و علاقمندان به حوزه کتب علوم دانشگاهی می توانند لیست جدیدترین کتب این انتشارات را از سایت جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به آدرس www.jdamirkabir.ac.ir مشاهده نمایند. همچینین دانشجویان می توانند با عضویت در سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی این واحد در سایت studentcity.ir از برخی تخفیفات در این زمینه بهره مند گردند.