مقارن با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛ گلباران مزار شهدا و بازدید رئیس نهاد مرکز از امکانات پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1399/11/21 | 

مراسم گلباران مزارشهدا به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و هم‌چنین حجت‌الاسلام دکتر «رستمی» رئیس نهاد مرکز و نیز بازدید از مرکز نوآوری مهندسی برق و برج فناوری «ابن سینا» دانشگاه در روز سه شنبه ۲۰ بهمن ۹۹ انجام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گلباران شد که در این مراسم حجت الاسلام مصطفی رسمتی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام سید مهدی میر احمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعی از مسئولان و اساتید و کارکنان دانشگاه حضور داشتند.
حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت:  دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۹۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و یکی از شهدای دانشگاه نیز دکتر کامران نجات اللهی است که ایشان استاد دانشگاه بوده اند و در تظاهرات های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به دست دژخیمان رژیم  شاهنشاهی به شهادت رسیدند.
وی افزود: در تمامی عملیات های مربوط به دوران دفاع مقدس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک شهید داشته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی جنگ نیز خدمات بسیار زیاد و موثری داشته است.
حجت الاسلام میراحمدی خاطرنشان کرد: پس از دوران دفاع مقدس این دانشگاه در عرصه جهاد علمی فعالیت های فراوانی داشته است به نحوی که از سوی مقام معظم رهبری این دانشگاه به عنوان مادر دانشگاه های صنعتی کشور معرفی شده است.

 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد:
دانشگاه صنعتی امیرکبیر حل مشکلات جامعه و صنعت را اولویت خود قرار داده است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به خوبی توانسته است از ظرفیت های علمی و آموزشی استفاده کند، گفت: این دانشگاه اولویت فعالیت های خود را توجه به حل مشکلات جامعه و صنعت قرار داده و در این مسیر نیز به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: حجت الاسلام مصطفی رستمی در بازدید از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:  دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانسته به خوبی از ظرفیت های علمی خود استفاده کند بنابراین جز دانشگاه های بسیار خوب کشور در حوزه فنی و مهندسی است و همین امر موجب شده که این دانشگاه ارتباطات بسیار خوبی با صنایع و بخش های مختلف کشور داشته باشد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولویت فعالیت های خود را توجه ویژه به حل مشکلات جامعه و صنعت قرارداده و در این مسیر نیز به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: ارتباط دانش با نیازهای جامعه و صنعت اتفاق مبارکی است که موجب مسئله محور شدن و کاربردی سازی دانش می شود.
حجت الاسلام رستمی اظهار داشت: حوزه های استارت آپی در دانشگاه های کشور شکل گرفته است بنابراین لازم است دانشگاه های کشور در این زمینه نیز الگو و استاندارهای جدید را تعریف کنند.

 
رئیس دانشگاه خبرداد:
برج شماره ۲ فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند، گفت: برج شماره ۲ فناوری این دانشگاه اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی  در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: درحال حاضر بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیت های فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در برنامه راهبردی این دانشگاه دو موضوع ارتقا سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم را در دستور کار قرار دادیم.
دکتر معتمدی اظهار داشت: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری، افزایش قراردادهای صنعتی و مهارت افزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهارداشت:  در حوزه قرارداد صنعتی امسال نسبت به سال گذشته ۴ برابر جذب بیشتر داشتیم و درحال حاضر رتبه نخست در انعقاد قراردادهای صنعتی در میان دانشگاه های صنعتی کشور را داریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: توجه به مهارت افزایی در صدر فعالیت های این دانشگاه قرار دارد به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.
دکتر معتمدی گفت: برای اینکه فعالیت های نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد مراکز نوآوری در دانشکده ها راه اندازی شد که برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود.
وی عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.

 
مدیرفناوری و توسعه  نوآوری دانشگاه خبرداد:
تولید بیش از ۳۰۰ محصول و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رئیس مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در این دانشگاه حدود ۳۰۰ محصول دانش بنیان و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر علی نیکبخت  در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده، ۱۱ پژوهشکده، ۲۵۰ آزمایشگاه پژوهشی و آموزشی  است.
وی افزود: همچنین این دانشگاه دارای ۵۳۶ عضو هیات علمی، ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف ، حدود ۶۶ هزار فارغ التحصیل و دارای  بیش از هزار ثبت اختراع داخلی و خارجی است.
مدیرفناوری و توسعه  نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تاکنون توسط اساتید این دانشگاه بیش از  ۳۱ هزار و ۵۰۰ مقاله  در ژورنال های ها و کنفرانس های  بین المللی چاپ شده است که از این بین  بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ مقاله آی اس آی است و این دانشگاه در زمینه مستندات علمی و ارجاعات رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
دکتر نیکبخت خاطرنشان کرد: براساس رتبه بندی کیو اس این دانشگاه رتبه  ۴۷۷  دنیا را دارد و درخصوص بحث ارجاعات نیز رتبه ۱۷ بین المللی و نخست کشور را به خود اختصاص داده است که این مورد نشان از کیفیت بالای پژوهش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر است .
وی اظهار داشت: تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه در نیمه نخست امسال نسبت به سال های گذشته رشد بسیار خوبی داشته است و این رقم تا پایان سال نیز افزایش خواهد داشت درحال حاضر حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه از بودجه عمومی دانشگاه نیز چنددرصد بیشتر است.
مدیرفناوری و توسعه  نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه قراردادهای صنعتی شاخصی در حوزه نفت، فناوری اطلاعات و مباحث زیست محیطی دارد.
دکتر نیکبخت با بیان اینکه مهارت واشتغال در این دانشگاه بسیار مورد توجه است، گفت: باشگاه مهارت و اشتغال دانشگاه سال گذشته راه اندازی شد و با وجود شیوع بیماری کرونا توانستیم دوره های خوبی را برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان فعالیت می کنند که بیش از ۳۰۰ محصول دانش بنیان و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان ارائه می کنند.
مدیرفناوری و توسعه  نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: درحال حاضر شرکت های دانش بنیان این دانشگاه بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می کنند.
دکتر نیکبخت اظهار داشت: پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است و این ابررایانه از قدرت پردازش بسیار بالا برخوردار است که اهمیت این پروژه در بومی بودن دانش متخصصان آن است .

عکس ها را در ادامه ملاحظه کنید: