اطلاعيه زمانبندي ثبت نام تکمیلی دانشجويان كارشناسي (نيمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹)

 | تاریخ ارسال: 1399/11/26 | 
احتراماٌ ، به اطلاع می‌­رساند که ثبت‌­نام در روزهای سه‌­شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸  و چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ به شرح جدول زیر انجام خواهد شد:
روز ورودی ساعت
سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ورودی ۹۹ ۸ تا ۱۰
سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ورودی ۹۸ ۱۰:۳۰ تا ۱۲
سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸   ورودی ۹۷ ۱۳ تا ۱۴:۳۰
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹  ورودی ۹۶ ۸ تا ۹:۳۰
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ورودی ۹۵ و ماقبل ۱۰ تا ۱۱:۳۰
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ پریود آزاد ۱۲ تا  ۱۴:۳۰
 
* باتوجه به شرایط موجود و همه­‌گیری ویروس کرونا، به دانشجویان توصیه می­شود تا از مراجعهء حضوری به دانشگاه جداً خودداری نموده و موارد را از طریق تلفن یا ایمیل به دانشکده­‌های خود منعکس نمایند. معاونین و کارشناسان آموزشی دانشکده‌­ها در ساعات اعلام شده، پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.
 
* ثبت نام از طریق پورتال آموزشی انجام می­‌پذیرد. لازم است تا دانشجویان به نکات زیر توجه نمایند:
  • با توجه به مهلت ثبت قطعی نمرات، وضعیت دروس گذراندهء نیمسال اول ۹۹  به­‌روز­رسانی شده و در صورت عدم رعایت موارد آموزشی، دروس مربوطه حذف خواهند گردید.
  • همچنین اخطارهای آموزشی اجرا شده است. لذا دانشجویان موظفند قبل از «ثبت­‌نام تکمیلی» قسمت اخطارهای آموزشی پورتال خود را کنترل نموده و نسبت به رفعِ اخطار و اخذ دروسِ پیشنیاز/هم‌نیاز در «ثبت نام تکمیلی» اقدام نمایند.
  • باتوجه به شرایط موجود، موقتاً در نیمسال دوم ۹۹ برای کلیهء دانشجویان مشروطی، محدودیت سقف واحد ۱۴ لغو گردیده وکلیهء دانشجویان مجاز به اخذ ۲۰ واحد هستند.
  • فقط آن دسته از دانشجویانی که در نیمسال اول ۹۹ ادعای فراغت از تحصیل داشته باشند یا دانشجویانی که معدلِ ترمی آنها بیش از ۱۷ باشد (به‌­شرط آنکه دانشجو در کارنامهء خود دارای نمرهء نرسیده نباشد)- مجاز به اخذ بیش از ۲۰ واحد خواهند بود.
تبصره: باتوجه به عدم برگزاری کلاس‌های حضوری/ ترکیبیِ در دروسِ عملی، وضعیت نمره نرسیدهء این دروس در ثبت نام تکمیلی و حذف و اضافهء نیمسال دوم ۹۹ محدودیتی برای دانشجویان با معدل ترمی ۱۷ و بالاتر از آن، ایجاد ننموده و این دسته از دانشجویان مجاز به اخذ بیش از ۲۰ واحد خواهند بود.
 
  • ثبت­‌نام­ دروس میهمان بین­‌دانشکده­ای یا میهمان در مقطع تحصیلات تکمیلی، از روز دوشنبه ۹۹/۱۱/۲۷ و حداکثر تا پایان روز «حذف و اضافه» از طریق سامانهء سما قابل انجام خواهد بود. بدین منظور دانشجویان می­‌بایست با مراجعه به تارنمای مدیریت امور آموزشی به آدرس https://ugrad.aut.ac.ir  و انتخاب بخش سامانه­ مدیریت آموزشی(سما)،­ نسبت به ثبت درخواستِ میهمانی (بین دانشکده‌ای/ درس تحصیلات تکمیلی) خود اقدام نموده و منتظر اعلام نظر دانشکدهء مبدا و مقصد باشند. (راهنمای ثبت درخواست در بخش مذکور قرار گرفته است. همچنین این اطلاعات به ایمیل دانشجویان ارسال خواهد گردید.)
- به دانشجویان اکیداً توصیه می­شود درخواست میهمانی/ اخذ درس از تحصیلات تکمیلی خود را صرفاً از طریق سامانهء سما انجام داده و پیگیری­‌های لازم را بعمل آوردند.
- فرم‌های دستی میهمان بین دانشکده­ای از این تاریخ فاقد اعتبار بوده و عواقب اخذ درس از روشی غیر از سامانهء فوق الذکر، برعهده دانشجویان خواهد بود.
-  در صورت اخذ درسِ میهمان از طریق سامانهء سما، رفع اخطار دروس مربوطه بصورت خودکار انجام خواهد پذیرفت.
  • مطابق روال جاری دانشگاه، لیست انتظار(رزرو) برای رزرو دروس در روزهای ثبت نام فعال بوده و پس از آن لیست رزرو فاقد اعتبار خواهد بود.
  • اخذ دروسِ یکبار افتاده بصورت همنیاز با درسِ بعدی مجاز خواهد بود و چنانچه دانشجویان درس افتاده را بصورت همنیاز اخذ ننماید، کلیهء دروس بعدی اخذ شده مشمولِ اخطارِ عدم رعایت پیش‌نیاز شده و در پایان بازهء «حذف و اضافه» این دروس حذف خواهند شد.
  • مطابق روال، امکان اخذ دروس افتاده (ریاضی عمومی ۱، ریاضی عمومی۲، معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، برنامه نویسی کامپیوتر، فیزیک عمومی۱ و فیزیک عمومی۲) بعنوان امتحان مجدد (گروه ۱۰۰) در پورتال آموزشی وجود دارد.
**توجه : امتحان دروس امتحان مجدد (گروه ۱۰۰) بصورت حضوری برگزار خواهد گردید.
**سرفصل گروه ۱۰۰ در تارنمای مدیریت امور آموزشی (بخش دانشجویان) در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
 
  • درس اقتصاد جزئی از دروس بسته اقتصاد؛ توسط دانشکده مدیریت ارائه گردیده است. این درس در درختوارهء کلیهء دانشجویان ورودی ۹۷ و ماقبل لحاظ گردیده است. در صورت تایید معاون آموزشی دانشکده، دانشجویان مجاز به اخذ بستهء مذکور خواهند بود. پس از اخذ درس مذکور، بستهء اقتصاد بعنوان بستهء فرعی دانشجو لحاظ  گردیده و دانشجویان موظف به گذراند ۱۲ واحد دیگر از این بسته خواهند بود. لذا به دانشجویانی که در دانشکدهء خود اقدام به انتخاب بسته نموده­اند قویاً توصیه می­شود از اخذ این درس اجتناب نمایند. اطلاعات بیشتر در خصوص بستهء اقتصاد متعاقباً اطلاع رسانی خواهد گردید.
  • برای دروسِ عملی که بصورت «حضوری» / «حضوری/الکترونیکی» ارائه می­شوند، امکان ارائهء خوابگاه بصورت هتلی و با هماهنگی ادارهء امور خوابگاه­‌ها وجود خواهد داشت.
 
 
در صورت قطع برق در طول ثبت نام بشرح زیر عمل خواهد شد :
--سیستم ثبت­‌نام بلافاصله متوقف می­گردد. (جهت جلوگیری از ضایع شدن حق دیگران)
--۵دقیقه پس از وصلِ مجدد برق و رفعِ کاملِ قطعی برق در همهء دانشکده­‌ها، سیستم مجدداً وصل شده وکار از آنجائیکه متوقف شده بود ادامه می‌یابد .
--برنامهء زمانی جدول بالا به مدت قطعی برق به تعویق خواهد افتاد.