رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد: رشد ۵ برابری جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه نسبت به سال ۹۸

 | تاریخ ارسال: 1399/12/25 | 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: میزان جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه در سال جاری نسبت به سال ۹۸ رشد ۵ برابری داشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در "جشن مبعث تا ظهور" دانشگاه گفت: سال ۹۹ جنبه های منفی و مثبتی داشت که اجرای برنامه های دانشگاه با وجود شیوع بیماری کرونا جنبه مثبت امسال بود.
وی افزود: ارتقا دانشگاه در سطح بین الملل و تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل سوم برنامه های راهبردی دانشگاه است که در سال جاری با وجود تمام مشکلات پیگیری شد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برنامه های علمی و آموزشی دانشگاه علی رغم شیوع بیماری کرونا متوقف نشده است، تاکید کرد: این دانشگاه در برخی زمینه ها از جمله قراردادهای صنعتی رشد خوبی داشته است.
دکتر معتمدی اظهار داشت: میزان جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه در سال جاری نسبت به سال ۹۸ رشد ۵ برابری داشته است.
وی عنوان کرد: همواره موضوع معیشت کارکنان  دانشگاه دغدغه ما بود به نحوی که حقوق کارکنان در ابتدای سال ۹۹ حدود ۲۵ درصد و در پایان سال نیز ۲۵ درصد افزایش یافت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: میزان حقوق اساتید نیز حدود ۴۰ درصد در سال جاری افزایش یافت.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: این درحالی است که بودجه دانشگاه در سال ۹۹ تنها ۱۵ درصد رشد داشت.
حجت الاسلام میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: برگزاری این برنامه در دانشگاه بسیار مبتکرانه و ارزشمند بود.
وی با بیان اینکه سال ۹۹ سال بسیار سخت بود، افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر تلاش های بسیاری کرد تا فعالیت های علمی و آموزشی متوقف نشود که این امر به دلیل زحمت کارکنان دانشگاه و اساتید بود.
آقای حاج بیگی مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: از تمامی کارکنان دانشگاه که در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا برای متوقف نشدن فعالیت های علمی و آموزشی دانشگاه بسیار تلاش کرده اند تشکر و قدردانی می کنم.
وی افزود: زمانی که فعالیت در این اداره را شروع کردم میانگین پرداختی به  کارکنان ۴ میلیون تومان بود و اکنون به دلیل افزایش حقوق ها این رقم به ۶.۵ میلیون تومان رسیده است.
مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تاکنون ۴ هزار حکم مربوط به کارمندان دانشگاه صادر شده و دیگر حکم عقب مانده ای در امور اداری دانشگاه وجود ندارد و تمامی احکام‌ به روز هستند.
حاجی بیگی گفت: همچنین با تلاش های صورت گرفته موفق شدیم۵۰ میلیارد تومان وام به کارکنان دانشگاه پرداخت کنیم.
 وی اظهار داشت: موضوع افزایش حقوق کارکنان شرکتی دانشگاه در هیات امنا به تصویب رسیده است که پیش بینی می شود حقوق این افراد حدود ۶۰۰ هزارتومان افزایش یابد.
گفتنی است :در حاشیه این مراسم نیز مسابقه هفت سین به مناسبت نزدیکی به ایام عید نوروز برگزار شد.

تصاویری از این مراسم را در ادامه ملاحظه نمائید: