درخشش علمی یک بانوی دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه فرزند

 | تاریخ ارسال: 1399/12/27 | 
«فاطمه پرستش» دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر باوجود آنکه مادر سه فرزند است اما توانسته علاوه بر انجام وظایف مادری در زمینه تحصیل و علم نیز بسیار موفق باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فاطمه پرستش دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر هر سه مقطع تحصیلی خود را در دانشکده مهندسی پزشکی این دانشگاه گذرانده است.
این مادر دانشجو در هر سه مقطع تحصیلی از جنبه آموزشی از دانشجویان برجسته دانشکده مهندسی پزشکی بوده است چراکه وی دوره کارشناسی را با معدل ۱۸.۲ گذرانده و موفق به ورود به دوره ارشد بدون کنکور شد. معدل دوره کارشناسی ارشد این دانشجو ۱۶.۹۱ بود. علت این افت معدل این بود که وی در این دوره تحصیلی برای نخستین بار مادر شد. اکنون وی دانشجوی سال چهارم دکتری تحت راهنمایی دکتر سجاد جعفری و دکتر حامد آذرنوش با معدل آموزشی ۱۸.۶۸ می باشد. وی در سال گذشته نیز برگزیده بنیاد ملی نخبگان شد.
این مادر دانشجو در دوره دکتری مجددا مادر شد و دو فرزند دوقلو به دنیا آورد و با وجود سختی های بسیار به فعالیت علمی خود ادامه داد. وی در دوره دکتری موفق به انتشار ۲۷ مقاله آی اس آی شده است. دو مقاله این دانشجو در مجله Physics Reports دارای ایمپکت فاکتور ۲۵.۷۹۸  و مجله Physics of Life Review  با ایمپکت فاکتور ۱۴.۷۸۹ منتشر شده که در هر دو مقاله وی نویسنده اول است.
این دانشجوی مادر با برجسته ترین اساتید دنیا همکاری علمی دارد و به گواهی قریب به اتفاق اساتید گروه بیوالکتریک، وی از نظر علمی و اخلاقی نمونه است.

 
با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه؛
مراسم تقدیر از بانوی دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

مراسم تقدیر از بانوی دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر که توانسته است با وجود سه فرزند به دستاوردهای علمی و آموزشی دست یابد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراسم تقدیر از فاطمه پرستش دانشجوی دوره دکتری دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور دکتر حسین  حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه، دکتر مالک نادری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه و دکتر عباس نصیرایی مقدم رئیس دانشکده مهندسی پزشکی برگزار شد.
دکتر حسین حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: خانم پرستش با سه فرزند توانسته است دوره دکتری خود را به پایان برساند و به دستاوردهای علمی و آموزشی زیادی نیز دست یابد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر به افرادی که دارای برون دادهای پژوهشی با کیفیت و برون دادهای اجتماعی هستند توجه دارد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: سیاست دانشگاه توجه به تولیدات و پژوهش های با کیفیت است که در این راستا دانشگاه حمایت های خاصی انجام خواهد داد.
دکتر مالک نادری مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه همواره قدردان تلاش های اساتید و دانشجویان تاثیرگذار است.
وی افزود: دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر علمی و آموزشی زبان زد محافل علمی است.
دکتر نصیرایی مقدم رئیس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر به خصوص دانشکده مهندسی پزشکی به افراد شاخص علمی و آموزشی توجه جدی دارند.
وی تاکید کرد: خانم فاطمه پرستش هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری را دانشجوی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده است.
رئیس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشجو علاوه بر اینکه مادر سه فرزند هستند توانسته اند به  پیشرفت های علمی و آموزشی فوق العاده ای دست یابد.

مطالب مشابه