مراسم گرامیداشت یاد شهدای سانحه هوایی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1398/7/16 | 

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ | 
مراسم گرامیداشت یاد شهدای سانحه هوایی با حضور حجت الاسلام قمی در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت اسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم با تسلیت به خانواده این شهدا گفت: خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این سانحه عزیزانی را از دست داده است.
وی افزود: در این سانحه هوایی نخبه ها و سرمایه های جامعه را از دست داده ایم و همه ما از این اتفاق بسیار ناراحت هستیم و در زمان شنیدن این خبر جگرمان سوخت.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هرفردی که در مکتب امام خمینی(ره) و مکتب علوی بزرگ شده باشد، دغدغه و غصه مردم را دارد، اظهار داشت: براین اساس تمام مردم ایران از بروز این حادثه بسیار ناراحت شدند.
حجت الاسلام قمی با بیان اینکه ما متعهد، دغدغه مند و مسئولیت پذیر هستیم، گفت: من چند نفر از عزیزانی که در این حادثه بودند را از نزدیک میشناختم و بعد از بروز این حادثه خود را داغدار و غصه دار می دانم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: باید این حادثه بررسی و با هرفردی که در این حادثه مقصر بوده برخورد شود.
حجت الاسلام قمی اظهار داشت: پس از این حادثه همه مردم ایران غصه دار شدند اما عده ای از این حادثه  خوشحال شدند و قصد دارند از شرایط سو استفاده کنند اما مردم از کسانی که از این حادثه خوشحال شدند نمی گذرند.
وی با بیان اینکه مردم ایران عزیزان خود را از دست داده و داغدار هستند، گفت: اما حواسمان هست که در مقطعی از زمان برخی ها به ما زور می گفتند و در آن زمان اختیار دار مملکت خود نبودیم بنابراین در آن زمان مردم تصمیم گرفتند بر روی پای خود بایستند که انقلاب اسلامی شکل گرفت.
حجت الاسلام قمی گفت: درست است که در سال های گذشته تحریم و فشارهایی به ایران وارد شده اما ما خودمان برای کشورمان تصمیم می گیریم چراکه ما عربستان سعودی و امارات نیستیم. ما زیر بار حرف زور نمی رویم.
وی اظهار داشت: از خطایی که اتفاق افتاده عذرخواهی می کنیم و این موضوع را باید مورد توجه قرار دهیم که در آن زمان کشور در شرایط جنگی بوده اما با هر فردی که در بروز این حادثه مقصر بوده است باید برخورد شود.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: عده ای قصد داشتند از این حادثه سو استفاده کنند اما بعد از این حادثه نیز الفت و رفعت ملی میان مردم افزایش یافت.
حجت الاسلام قمی با اشاره به تشییع باشکوه سردار شهید سلیمانی در کشور تاکید کرد: تشییع این سردار شهید موجب شد تا وحدت و وفاق میان مردم کشور بیش از گذشته افزایش یابد.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 725 بار   |   دفعات چاپ: 145 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر