بازدید مدیران و استادان دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مجتمع معدنی چادرملو

 | تاریخ ارسال: 1400/3/21 | 

در راستای تفاهم همکاری فی مابین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت معدنی چادرملو، مدیران واساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مجتمع معدنی چادرملو بازدید کردند.
به کزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تفاهم نامه میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ومجتمع معدنی چادرملو با هدف توسعه همکاری های علمی و فنی منعقد شده است.
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این بازدید کفت:  در برنامه راهبری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید بر حل مشکلات بخش های تولید و صنعت است.
وی افزود: در این راستا موضوع مهارت افزایی دانشجویان مورد توجه است و برنامه های متعددی برای تحقق آن در  دانشگاه درحال انجام است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دستاورد این بازدید ارائه طرح ها و برنامه های کاربردی و عملیاتی برای تداوم همکاری عملی و تنگاتنگ صنعت و دانشگاه خواهد بود.
دکتر بهجتی رییس دانشگاه اردکان نیز در این بازدید با ابراز تمایل برای تطبیق گرایشهای تحصیلی این دانشگاه با نیازهای صنعت تاکیدکرد:  خوشبختانه دیوار های بی اعتمادی مابین صنعت و دانشگاه برداشته شده و تلاش داریم با بهره گیری از ظرفیت و توان علمی و دانشجویان در خدمت رفع نیازهای صنعت باشیم.
مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از موفقیت های سال گذشته این شرکت در زمینه تولید، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و مصرف انرژی و اجرای ضوابط زیست محیطی، تدابیر کاهش دهنده آسیب های ناشی از کرونا، مهمترین استراتژی های شرکت چادرملو  عنوان کرد. 
وی خاطرنشان کرد: در حال ورود به اکتشاف در معادن عمیق هستیم و قطعا در این راه نیازمند بهر گیری از فناوریها و نوآوریهای  به روز هستیم.
 مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان کرد: این همکاری دانشگاه با صنعت، گام عملی و بزرگی برای نزدیک شدن نگرش های آکادمیک و خلاق با نگرش های صنعتی و تولیدی است که می تواند تحولات عظیمی را در بستر مراکز علمی و تولیدی کشور به ارمغان آورد.         
 تقی زاده اظهارداشت: دربهای این شرکت به روی تمامی محققان، نوآوران و متخصصان فنی و تخصصی باز است و از هر گونه پیشنهاد های عملی و اثربخش در تحقق اهدافمان استقبال می کنیم.               
وی ساخت سلولهای خورشیدی و ممبران های آب شیرین کن را دو اولویت این شرکت عنوان کرد و گفت: اماده هر گونه سرمایه گذاری در این زمینه هستیم.

عکس ها را در ادامه ملاحظه نمائید: