نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هیات رئیسه دانشگاه تفرش برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1398/7/20 | 
نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هیات رئیسه دانشگاه تفرش با حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و روسای پردیس های این دانشگاه به میزبانی دانشگاه تفرش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : رئیس دانشگاه تفرش ضمن خوش آمدگویی به ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر هدف از برگزاری این نشست را استفاده بهینه از توانمندی ها و پتانسیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همکاری های علمی به منظور بهره مندی طرفین از ظرفیت ها و امکانات آموزشی ، پژوهشی و زیرساختی یکدیگر عنوان نمود.
دکتر"حمیدرضا صبا" با بیان اینکه استان مرکزی به عنوان استان صنعتی از پتانسیل های مناسبی برای ارتباط با صنعت برخوردار می باشد افزود: دانشگاه تفرش از آمادگی لازم برای انعقاد طرح های پژوهشی مشترک با دانشگاه صنعتی  امیرکبیر برای ارتباط با صنایع استان برخوردار می باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این نشست گفت: دانشگاه تفرش بعد از استقلال از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از رشد و پیشرفت های قابل توجه ای برخوردار گردیده است.
دکتر سید "احمد معتمدی" افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر آماده همکاری های مختلف در زمینه های  آموزشی و پژوهشی با دانشگاه تفرش و استفاده از توانایی یکدیگر در قالب پروژه ها و مقالات مشترک می باشد.
وی همکاری اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تفرش بر اساس آیین نامه استاد همکارپژوهشی،  همکاری های مشترک در زمینه استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و ارائه و چاپ مقالات را از مهمترین بسترهای همکاری های بین دو دانشگاه عنوان نمود.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری های مشترک علمی و پژوهشی بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تفرش امضا شد و رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر  از ابر رایانه دانشگاه، موزه طبیعت، علوم و فناوری، کتابخانه مرکزی، خوابگاه های دانشجویی، امکانات و تجهیزات پژوهشی آزمایشگاه های انرژی نو، نانوسیال، تحقیقاتی مقاومت مصالح، آب، الکتروریسی، برق فشارقوی، ماشین های الکتریکی، کنترل صنعتی، الکترونیک صنعتی، CNC، محیط زیست ۱ از سری آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه تفرش بازدید کردند.