آیین رونمایی از پرتال جامع فروشگاه کتاب ۱۶ و افتتاح فروشگاه کتاب شانزده جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر؛ همزمان با گرامیداشت «روز قلم»

 | تاریخ ارسال: 1400/4/15 | 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از رونمایی پرتال جامع فروش کتاب ۱۶ و همچنین افتتاح فروشگاه کتاب شانزده جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر همزمان با چهاردهم تیرماه، «روز گرامیداشت قلم» خبر داد.
دکتر مهدی ورسه ای با اعلام این خبر افزود: از سال ۱۳۸۱ و پس از پیشنهاد انجمن قلم ایران، روز چهاردهم تیرماه در تقویم رسمی ایران، به عنوان روز قلم نامگذاری شد که به همین مناسبت با پیگیری های سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کل کشور از سامانه جامع فروشگاهی کتاب جهاددانشگاهی با برند «۱۶» که الهام گرفته از ۱۶ مرداد روز تأسیس جهاددانشگاهی و همچنین ۱۶ آذر روز دانشجو است، رونمایی شد.
ایشان ادامه داد: از دیگر برنامه های این مراسم افتتاح برند «۱۶» فروشگاه کتاب جهاددانشگاهی امیرکبیر و همچنین فروشگاه کتاب شانزده جهاددانشگاهی استان کرمان بود.

 

ورسه ای در حاشیه افتتاح این برند دانشگاهی با شاره به جایگاه قلم و اندیشه در حوزه کتاب خاطر نشان کرد: قلم و نوشتن از جایگاه ویژه ای در همه فرهنگ ها و بویژه دین اسلام برخوردار است تا آنجا که خداوند سوره ای را به این نام نازل کرده و به قلم سوگند یادکرده است و این اهمیت می تواند به این سبب باشد که نویسنده با به رشته طبع در آوردن اندیشه خود، علم و دانش و آگاهی را منتشر می کند و روح و جان مخاطبین خود را تعالی می بخشد.
گفتنی است، این مراسم از طریق ارتباط تصویری ویدیو کنفرانس با انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر و انتشارات جهاددانشگاهی استان کرمان، با حضور دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کل کشور و دکتر علی­اکبر زاده رئیس سازمان انتشاران این نهاد، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه، برگزار گردید.