برگزاری رویداد آسانسور فضایی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1398/7/24 | 
رویداد آسانسور فضایی با همکاری مشترک دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دیجی کالا نکست و سازمان فضایی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر:این نشست با حضور دکتر مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران، دکتر روح الله رحمانی، معاون نوآوری دیجی‌کالا، دکتر سید مصطفی صفوی، مدیر پروژه ماهواره پیام و جمعی از متخصصان و کارشناسان دیجی‌کالا نکست و سازمان فضایی ایران برگزار شد.
پیش‌بینی‌های علمی و فناورانه نشان می‌دهد که احتمالا تا ۳۰ سال آینده رویای آسانسورهای فضایی به واقعیت می‌پیوندد و فضای خارج از جو زمین برای انجام ماموریت‌های فضایی بیش از همیشه در دسترس خواهد بود. در حال حاضر هم نمونه‌های آزمایشی در بالابرهای فضایی طراحی شده و در حال تحقیق و توسعه است.
هدف از برگزاری این نشست یافتن راه‌های ورود به فضا و نیازهای این صنعت در آینده، مزیت‌های دستیابی به فضا و امکان فرستادن فضانوردان به فضا، راه‌اندازی مرکز فناوری فضایی و توسعه حمل و نقل فضایی بود.
در این نشست اساتید و متخصصان علوم فضایی، فناوری و آینده پژوهی در تجاری‌سازی فضایی در مورد لزوم توجه به برنامه‌های فضایی و مزیت‌های دستیابی به فضا صحبت کردند.
در ادامه نشست  دانشجویان رشته‌های هوافضا، مکانیک و دیگر علاقه‌مندان به علوم فضایی ایده‌های خود را در مورد ایده آسانسور فضایی مطرح کردند تا از میان ایده‌ها، راه‌های خلاقانه برای ورود به فضا بررسی شود.