دکتر «فریدون مقدس نژاد»؛ «استاد نمونه کشور» شد

 | تاریخ ارسال: 1400/5/13 | 
دکتر فریدون مقدس نژاد عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در مراسم معرفی اساتید نمونه کشور و از سوی وزیر علوم دکتر فریدون مقدس نژاد عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۹۹ انتخاب شد.
 دکتر فریدون مقدس نژاد، در سال ۱۳۷۶ موفق به کسب درجه دکتری در رشته مهندسی عمران (راه و ترابری) از دانشگاه سیدنی شد.همچنین وی یک سال دوره تحقیقاتی فوق دکتری را نیز در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا گذرانده است.
 این استاد نمونه کشوی تاکنون موفق به چاپ ۱۶۰ مقاله در مجلات آی اس آی، ۴۰ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی وبیش از ۲۰۰ مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی منتشر کرده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ۹ کتاب در زمینه های راه و راه آهن به زبان های فارسی و انگلیسی تالیف کرده است.
وی دارای ۲۵ ثبت اختراع داخلی و یک ثبت اختراع بین المللی در کشور آمریکا (US PATENT) است.
پروفسور مقدس نژاد در سال ۱۳۹۰ به عنوان پژوهشگر برتر  حوزه حمل ونقل در سیزدهمین همایش بین المللی حمل و نقل ریلی، درسال۱۳۹۶ به علت فعالیت های پژوهشی برجسته خود ، موفق به عنوان پژوهشگربرتر وزارت راه و شهرسازی در دومین همایش جایزه دادمان، در سال ۱۳۹۸ به پاس سالها تلاش بی وقفه علمی و اجرایی در بخش صنعت قیر و آسفالت کشور ازسوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر قیر و آسفالت ایران و در سال ۱۳۹۹ از سوی دانشگاه صنعتی امیر کبیر به عنوان استاد برتر در حوزه مقالات معرفی شده است.
این استاد نمونه کشوری،  بیش از ۹۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری را راهنمایی کرده است.
وی سابقه بیش از بیست سال خدمات مشاوره در پروژه های مهم راه، فرودگاه و راه آهن کشور در بخش دولتی و خصوصی را در کارنامه خود دارد. 
 زمینه های پژوهشی مورد علاقه وی حوزه روسازی های آسفالتی و بتنی راه، فرودگاه ومهندسی راه آهن بوده و در حال حاضر عضو هیات علمی با مرتبه استاد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک) است.
تصویر لوح را در ادامه ملاحظه نمائید: