براساس رتبه بندی موضوعی «تایمز»؛ دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه دوم علوم کامپیوتر را در میان دانشگاه های کشور کسب کرد

 | تاریخ ارسال: 1400/7/18 | 

براساس نتایج رتبه بندی موضوعی تایمز دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه علوم کامپیوتر رتبه دوم را در میان دانشگاه های کشور کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۲ در دو موضوع علوم کامپیوتر و علوم مهندسی منتشر شد و ۴۱ دانشگاه کشور در علوم مهندسی و ۱۲ دانشگاه نیز در علوم کامپیوتر توانستند با کسب معیارها و شاخص‌های تعریف شده در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار گیرند.
براساس این رتبه بندی در بین ۱۲ دانشگاه برتر کشورمان در علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تهران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
این رتبه‌بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادها، وجهه بین‌المللی و ارتباط با صنعت بهره گرفته است.
رتبه­‌بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام­‌های رتبه‌­بندی بین­‌المللی دانشگاه‌ها است که نخستین بار در سال ۲۰۰۴ با همکاری «تایمز» و «کیو اس» تحت عنوان رتبه‌بندی «تایمز-کیو اس» و از سال ۲۰۱۰ به بعد با همکاری موسسه «تامسون رویترز» منتشر شد.
در پایگاه رتبه‌بندی تایمز در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه حضور داشت. در سال ۲۰۱۶ تعداد دانشگاه‌ها به ۸ مورد رسید. در سال ۲۰۱۷ به ۱۳ دانشگاه و در سال ۲۰۱۸ به ۱۸ دانشگاه و در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب به ۲۹، ۴۰ و ۴۷ دانشگاه افزایش‌ یافته است.