بایگانی بخش اخبار و رویدادها

img_yw_news
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ -

سومین کنفرانس بین المللی هندسه محاسباتی ایران

The 3rd Iranian Conference on Computational Geometry (ICCG) will be held on February 16, 2020 at the Department of Mathematics and Computer Science of the Amirkabir University of Technology, Tehran, Iran. ICCG is an annual, international conference whose goal is to bring together students and researchers from academia and industry, in order to promote research in the fields of combinatorial and computational geometry.

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ -

راهیابی تیم برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات جهانی برنامه نویسی ICPC در کشور روسیه

راهیابی تیم برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات جهانی برنامه نویسی ICPC در کشور روسیه را تبریک عرض نموده و از خداوند منان برای این عزیزان آرزوی توفیق می نمائیم

img_yw_news
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -

اولین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (اسفند ۹۸)

امروزه هوش مصنوعی یکی از کاربردی‌ترین حوزه‌ها درعلوم و مهندسی برای حل مسائل پیچیده به حساب می‌آید. توانایی شگرفی که هوش مصنوعی برای پردازش مجموعه‌داده‌های حجیم و استفاده از آنها برای هدف‌های مختلف دارد، به کسب و کارها کمک کرده تا عملکردشان را به شکل قابل توجهی بهبود ببخشند و بتوانند یک مجموعه‌ خدمات کاملاً جدید به کاربران عرضه کنند. با اینکه هوش مصنوعی در بسیاری از کاربردهای متداول روزمره، مانند دستیارهای مجازی، خودروها و خانه‌های هوشمند، نرم افزارهای شخصی‌سازی شده، و گجت‌های هوشمند، وارد شده است اما هنوز استفاده از هوش مصنوعی در کاربردهای خاص و مسائل صنعتی محدود می‌باشد. یکی از مهمترین چالش ها در این زمینه یافتن بهترین الگوریتم و بهترین روش برای حل مسائل مورد نظر می‌باشد.

img_yw_news
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -

فراخوان ارائه راهکارهای مبتنی بر یادگیری ماشین برای اعتبارسنجی مشتریان

صورت مسئله عبارت است از تحلیل رفتار مصرف اعتبار یک مشتری و پیش بینی رفتار آتی و در نتیجه اعتبارسنجی مجدد با توجه به سابقه. برای این منظور به یک مشتری در روز صفر با توجه به قوانین از پیش تعیین شده اعتباری تخصیص داده می‌شود و رفتار مشتری (مصرف و بازپرداخت اعتبار و کارمزد مربوطه) ثبت می‌گردد. سامانه با توجه به این رفتار در بازه‌های زمانی مشخص اقدام به بازنگری و تخصیص مجدد اعتبار وی می‌کند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ -

​مسابقه معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران

معاملات الگوریتمی در بازارهای مالی الکترونیکی به معنای استفاده از برنامه های کامپیوتری و ماشین به جای انسان، برای ورود به سفارش های معاملاتی است. در واقع به جای انسان یک یا چند الگوریتم، در انتخاب و اعمال این سفارش ها (از جنبه های مختلف همانند زمانبندی، قیمت یا حجم آن) تصمیم می گیرند. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://algotraders.ir مراجعه کنید