بایگانی بخش اخبار مرکز

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 38 | تعداد کل بازدید های مطالب: 19,939 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ -

دسترسی به فایل‌ها و گزارشات دروس در سامانه جدید آزمایشی نیما

اساتید و دانشجویان گرامی، با سلام و آرزوی سلامتی برای دسترسی به ‌فایل‌ها و گزارش‌های سامانه نیما بدون نیاز به فلش‌پلیر می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سامانه جدید آزمایشی نیما شوید...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه Bluemeet جهت برگزاری وبینار و جلسات آموزش مجازی

سامانه Bluemeet یکی از پروژه های فعال است که در شرایط فعلی و باتوجه به شیوع اپیدمی کرونا برای برگزاری وبینار  و جلسات آموزش مجازی توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ -

گزارش فعالیت‌های به‌روزرسانی وب‌سایت‌های دانشگاه

از اواخر سال ۹۶ وب‌سایت جدید دانشگاه با تکنولوژی به‌روز و متفاوت و همچنین با درنظر گرفتن تغییرات ساختار سازمانی دانشگاه از جمله ایجاد پردیس‌ها، تغییراتی در دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها و غیره، بر اساس ساختار سازمانی جدید، توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شد. درفاز بعدی پس از  افتتاح وب‌سایت دانشگاه، پروژه به‌روزرسانی و ساماندهی وب‌سایت‌های دانشکده‌ها، واحدهای اقماری، معاونت‌ها و برخی حوزه‌های ستادی در دستور کار مرکز قرار گرفت. جهت انتقال به زیرساخت جدید، پنل‌های اختصاصی هر واحد ایجاد شده دراختیار واحدها قرارگرفت و همکاری لازم جهت راه‌اندازی با کلیه واحدها انجام شد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه متمرکز احراز هویت کاربران

با توجه به تعدد سامانه‌های دانشگاه و صدور شناسه‌های کاربری مختلف برای ورود به هرسامانه، جهت یکپارچه‌سازی و مدیریت حساب‌های کاربران، همچنین ورود به سامانه‌های مختلف  از طریق یک درگاه واحد، مرکز فناوری اطلاعات اقدام به راه‌اندازی سامانه متمرکز احراز هویت SSO (Single Sign On) کرده است.

img_yw_news
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ -

راه‌اندازی سیستم آموزش مجازی بیگ بلوباتن

از ابتدای سال تحصیلی جدید، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات با راه اندازی سیستم آموزش مجازی بیگ‌بلوباتن و ترکیب‌آن با سامانه‌های آموزشی مدیریت محتوای دروس- مودل ( courses.aut.ac.ir ) مفتخر است که روزانه به بیش از ۳۵۰۰ نفر خدمات آموزش مجازی خود را ارائه دهد.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ -

افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه از اول آذر ماه

محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل اپیدمی کرونا و عدم برگزاری همایش‌ها و جلسات حضوری، باعث شده استقبال از سامانه‌های جلسات غیرحضوری و سایر پلتفرم‌های مجازی مرکز افزایش یابد. جهت افزایش کیفیت این سرویس‌ها و جلوگیری از اختلال در آموزش‌های الکترونیکی، از اول آذرماه اینترنت دانشگاه به میزان Mbps ۱۰۰ افزایش پهنای باند صورت گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ -

برگزاری رویداد بین‌المللی بر روی بستر سامانه میتینگ۲

کارگاهی با موضوع International Computational Biology Workshop of the Amirkabir University of Technology به ‌درخواست دانشکده ریاضی وعلوم کامپیوتر از ۱۹ تا ۲۱ آذرماه، با تعداد ۲۳۵ شرکت‌کننده بر بستر سامانه میتنگ۲ که به‌تازگی توسط مرکز بهره‌بردای شده، برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ -

انتقال سامانه اعتبار گرنت اساتید به پورتال آموزشی و پژوهشی

سامانه‌ای تحت عنوان سامانه گرنت اساتید در گذشته به‌صورت مجزا، فرآیند درخواست اعتبار پژوهشی اساتید را اجرایی می‌ساخت که به دلیل  عدم اتصال به هسته اصلی اطلاعات و مشکلات ناشی از آن، پیشنهاد پیاده‌سازی مجدد آن در پورتال دانشگاه مطرح گردید و اقدامات لازم در راستای پیاده‌سازی آن و ارائه نسخه اولیه صورت پذیرفت. در فاز بعدی با دریافت بازخوردها، نسخه کامل‌تر شده‌ی آن ارائه و راه‌اندازی شد.

img_yw_news
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ -

ارائه خدمات میزبانی وب توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

میزبانی وب (Web Hosting) شامل در اختیار گذاشتن فضا جهت انتشار وب سایت‌های مختلف دانشگاه در اینترنت است. مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سال‌هاست سرویس میزبانی وب با زیردامنه‌های تحت نام دامنه دانشگاه (aut.ac.ir) را ارائه و پشتیبانی می‌کند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ -

برخی اقدامات انجام شده در بخش دیتاسنتر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

از سال ۹۵ با مطرح شدن بحث تمرکز داده‌ها و همزمان استقرار یک دستگاه استوریج، در دیتاسنتر دانشگاه تغییر و تحول کلی بوجود آمد و تا به امروز با توجه به رشد سریع تعداد سرویسهای ارائه شده توسط مرکز توسعه سخت‌افزاری به صورت پیوسته صورت گرفته است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ -

برخی فعالیت‌های انجام شده جهت ثبت‌نام غیرحضوری دانشجویان ورودی جدید در همه مقاطع

امکان دریافت مدارک و اخذ تعهدنامه‌ها به‌صورت الکترونیکی از  سال‌های قبل در پورتال فراهم‌شده بود. اما سایر مراحل ثبت‌نام با مراجعه دانشجو به دانشگاه تکمیل می‌شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ -

برخی اقدامات انجام شده در بخش اطلاع رسانی و ارتباطات

با شیوع کرونا و لزوم بحث پشتیبانی، پاسخگویی و راهنمایی سامانه‌های آموزش الکترونیک دانشگاه، شماره تلفن‌هایی با امکانات ویژه به مرکز پشتیبانی سامانه‌های الکترونیک دانشگاه تخصیص یافت. همچنین با پیگیری‌های انجام شده امکان دایورت تلفن‌های دفاتر معاونین دانشگاه در ایام تعطیلی و دورکاری فراهم شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ -

راه اندازی دومین سامانه جلسات آنلاین(meeting۲)

در پی شیوع کرونا و شرایط نامناسب جهت برگزاری تجمعات، به ‌نظر می‌رسید که وجود یک سامانه‌ی ارتباطی بتواند تاحدی خلاء ارتباطات حضوری را جبران کند، بنابراین مرکزفناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بر آن شد که بستر لازم برای حفظ ارتباطات در شرایط فعلی را محقق سازد،

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه‌‌ی ویژه «ورودی‌های جدید مقطع کارشناسی»

هر سال ثبت نام  و استقبال از نودانشجویان مقطع کارشناسی،  طی مراسم با شکوه و ویژه‌ای در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردید. با توجه به شرایط و محدودیتهای مربوط به شیوع ویروس کرونا، همچنین با توجه به دغدغه‌ی مدیریت دانشگاه در حفظ سلامتی دانشجویان و خانواده‌های محترم ایشان، امسال کلیه فرآیند ( آشنایی با دانشگاه، ثبت نام، انتخاب واحد و ..)  به‌صورت غیرحضوری برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ -

انجام پروژه بازسازی و بهبود بستر فیزیکی زیرساخت شبکه‌ی دانشگاه

ارتباط اصلی شبکه‌ی ۱۰ دانشکده شامل دانشکده‌های کامپیوتر، ریاضی، هوافضا، برق، مکانیک، کشتی‌سازی، مهندسی پزشکی، نساجی،  نفت، مواد و همچنین مراکز روابط عمومی و خوابگاه شهید مرادی با مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق فیبر قدیمی و ایستگاه‌های فرعی برقرار می‌شد.

img_yw_news
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ -

افزایش ظرفیت پست الکترونیک اساتید محترم دانشگاه

با توجه به افزایش استفاده اساتید محترم از پست الکترونیک دانشگاه، ظرفیت پست‌الکترونیکی اساتید از ۵ گیگابایت  به ۸ گیگابایت ارتقا یافت. این افزایش با توجه به محدودیت‌های سخت‌افزاری و امکانات پشتیبان‌گیری در نظرگرفته شده است. امید است با تامین و افزایش ظرفیت منابع موجود، در آینده مجددا ارتقا انجام شود.

img_yw_news
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ -

فعال سازی "بازیابی شناسه و رمز عبور ایمیل و اینترنت از طریق شماره همراه" در سامانه مدیریت حساب کاربری دانشگاه

جهت افزایش خدمات غیرحضوری به کاربران گرامی، بخش بازیابی شناسه و رمز عبور( مختص ایمیل و اینترنت دانشگاه ) از طریق تلفن همراه، در سامانه مدیریت حساب کاربری به آدرس https://id.aut.ac.ir  توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ -

ارتقا و به‌روز رسانی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دروس (Courses)

با توجه به برگزاری آزمون های برخط پایان ترم دانشگاه از طریق سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دروس Courses.aut.ac.ir، ارتقا و به‌روز رسانی این سامانه توسط مرکز  فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه انجام شد. لازم به ذکر است استفاده از معماری توزیع شده و افزایش تعداد سرویس دهنده ها، همچنین ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری سامانه و  انجام تست بار جهت ارزیابی، منجر به بهبود کیفیت سرویس این سامانه شده است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ -

ارتقا و به روز رسانی سرویس میزبانی وب دانشگاه

در حال حاضر مرکز فناوری اطلاعات از سرویس میزبانی وب (Web Hosting )     تحت سیستم عامل های ویندوز و لینوکس استفاده می‌کند. با توجه به اهمیت این سرویس و به منظور بهینه سازی، ارتقا و به روز رسانی سخت افزاری و نرم افزاری سرویس میزبانی وب، توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات  انجام پذیرفت.  لازم به ذکر است این ارتقا در جهت افزایش و بهبود سرعت، کیفیت و امنیت سایت‌های هاست شده روی این سامانه می باشد

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

ارتقای پهنای باند و زیرساخت شبکه خوابگاه شهید کشاورز

با توجه به بعد مسافت خوابگاه شهید کشاورز تا دانشگاه ( به صورت مستقیم بیش از سیزده کیلومتر) ، اتصال شبکه این خوابگاه (با حدود سیصد دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری) به شبکه داخلی دانشگاه  در گذشته از طریق اینترانت برقرار شده بود.  مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ضمن بررسی وضع موجود و راه حل های پیش رو،  به دنبال ایجاد بستر مناسب با پهنای باند بیشتر و افزایش کیفیت جهت اتصال این خوابگاه موفق شد پهنای باند 90 Mbps را با حفظ کیفیت مطلوب  به مقدار 155 Mbps افزایش داده و هزینه ها را نیز به مقدار یک هشتم کاهش دهد .

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ -

راه‌اندازی سامانه رزومه اساتید

در راستای حضور برجسته دانشگاه در فضای مجازی و منعکس نمودن شایسته فعالیت‌های علمی/پژوهشی دانشگاه، بخش رزومه اساتید در وب‌سایت جدید دانشگاه راه‌اندازی شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه مدیریت رویداد و اطلاعات امنیتی(SIEM)

روزانه میلیون‌ها هشدار امنیتی و رخداد توسط تجهیزات سخت افزاری، شبکه‌ای، امنیتی و سامانه‌های مختلف نرم افزاری تولید می‌شوند. حجم بسیار بالا و تنوع قالب های تولید رخدادها  باعث شده است که بررسی دقیق، تحلیل و  ارزیابی آنها به‌صورت انسانی کاری بسیار پرزحمت، پرهزینه و معمولا غیرممکن باشد.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -

راه اندازی نسخه عربی وب سایت دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نسخه عربی وب سایت دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط مرکز فناوری اطلاعات با همکاری  معاونت اموربین الملل دانشگاه راه اندازی شد. هدف از ایجاد نسخه عربی وب سایت دانشگاه، افزایش تعاملات بین المللی، آشنایی دانشجویان عرب زبان با نحوه پذیرش و تحصیل در دانشگاه ، ارائه اخبار و اطلاعیه های مهم برای داوطلبین عرب زبان می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

قرنطینه ایمیل های مشکوک در سامانه مدیریت پست الکترونیک دانشگاه

جهت بهبود مکانیزم‌های امنیتی سامانه مدیریت پست الکترونیک دانشگاه، امکانی فراهم شده است که ایمیل های مشکوک در این سامانه قرنطینه شده و به صورت روزانه به کاربرانی که ایمیل قرنطینه شده دارند گزارش ارسال می گردد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

تجهیز مرکز داده دانشگاه به دو سرویس دهنده قدرتمند HP از سری G۱۰

به منظور بهینه سازی سرویس دهی کلاس های برخط(LMS)  و سامانه جلسات غیر حضوری (meetings) دو دستگاه سرور جدید HP در فروردین ماه ۱۳۹۹ به مرکز داده دانشگاه اضافه شده و با بهره گیری از به‌روزترین مدل های پیکربندی در مدار یکپارچۀ سرویس های مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد بهره برداری قرار گرفت.

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1