بایگانی بخش مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 4 | تعداد کل بازدید های مطالب: 71,735 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ -

سخن مدیر گروه

گرایش مهندسی سواحل و بنادر و سازه‌های دریایی ، یکی از زیر گروه‌های مهندسی دریا و عمران است. با توجه به اینکه بیش از دو سوم کره‌ی زمین را آب فرا گرفته و از طرفی حدود پنج هزار و هشتصد کیلومتر مرز آبی در شمال و جنوب کشورمان ایران وجود دارد ، جایگاه این گرایش به خوبی در سطح ایران و جهان مشخص میگردد. کشتی یکی از اولین سازه‌های دریایی است که قدمت آن برابر عمر تمدن بشر یعنی بیش از پنج هزار سال است.

img_yw_news
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ -

بررسی آینده‌ی شغلی رشته

امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترای  رشته سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی در دانشگاه‌های تهران و علم و صنعت و تربیت مدرس و خواجه نصیرالدین طوسی و سهند تبریز وجود دارد.  این در حالی است که فارغ التحصیلان این گرایش می­‌توانند در گرایش‌های سازه و آب و سازه‌های هیدرولیکی نیز ادامه تحصیل دهند. همچنین گرفتن بورس برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیز امکان­ پذیر است.

img_yw_news
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ -

اعضای هیات علمی گروه مهندسی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی

اعضای هیات علمی گروه مهندسی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی

img_yw_news
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ -

معرفی مهندسی سواحل،بنادر و سازه‌های دریایی

مهندسی سازه‌های دریایی علمی است که به مسائل طراحی و ساخت انواع سازه‌های دریایی اعم از ساحلی، فراساحلی می‌ پردازد . این سازه ها شامل انواع سکوها، اسکله‌ها، بندرها، موج شکن‌ها، دیوارهای ساحلی ، تأسیسات حفاظتی سواحل ، ستون‌های مهاربند و تأسیسات بندری مسائل ساحلی و معماری چیدمان تجهیزات دریا و طراحی آن‌ها در بستر دریا هستند